Alexa

Sadri Alışık Tiyatro Ekibi Turgutlu’ya Geliyor

Sadri Alışık Tiyatro ekibi oyuncularının sahne alacağı ‘La Fonten Orman Mahkemesi’nde’ adlı çocuk oyununu Turgutlu’da sahnelemeye hazırlanıyor.

Sadri Alışık Tiyatro Ekibi Turgutlu’ya Geliyor

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, Turgutlu Belediyesi’nin davetlisi olarak Turgutlu’ya gelecek. Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, Sadri Alışık Tiyatro ekibi oyuncularının sahne alacağı ‘La Fonten Orman Mahkemesi’nde’ adlı çocuk oyununu Turgutlu’da sahnelemeye hazırlanıyor.

19-20 Ekim tarihlerinde saat 12.00 ve 14.00’da Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda sahnelenecek oyun ücretsiz olarak izlenebilecek.

2010 yılından bu yana Sadri Alışık Tiyatro ekibi ile çalışan Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, bu kapsamda Turgutlu’da Sadri Alışık Tiyatro ekibi oyuncularının sahne alacağı ‘La Fonten Orman Mahkemesi’nde’ adlı çocuk oyununu Turgutlu Belediyesi’nin davetlisi olarak Turgutlu’da sahneleyecek. 19 ve 20 Ekim tarihlerinde saat 12.00 ve 14.00’da Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda sahnelenecek oyunda her geçen gün doğadaki düzenin bozulmasından endişelenen hayvanlar, sonunda Aslan Kral’ın tavsiyesine uyarak şehre gidiyorlar ve kendilerini anlayacak tek insan olan La Fontaine’den yardım istiyorlar. Klasik La Fontaine masallarının yaratıcı bir bakışla yeniden uyarlaması olan oyunda ana fikir olarak; bugünden gerekli önlemler alınmadığı takdirde gelecekte dünyamızın ve dolayısıyla bugünün çocuklarının yaşayacakları olumsuzluklar gösteriliyor. Oyunun yönetmenliğini ünlü sanatçı Kerem Alışık yapıyor. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın: “Turgutlu Belediyesi olarak her alanda çevreye duyarlılığımızı vatandaşlarımıza gösteriyoruz. Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu ve  Sadri Alışık Tiyatro ekibi oyuncuları da çevreye daha duyarlı olmamızı sağlayacak olan bu oyunu Turgutlu’muza davetlimiz olarak ücretsiz olarak sahneleyecek” dedi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE