Samsun Şiir Okuyor!

Samsunlu şairler her ayın ilk Çarşamba günü İlkadım Gazi İl Halk Kütüphanesinin salonunda toplanarak şiirlerini okuma imkânı buluyor.

Kültür Sanat 02.02.2022, 22:26 02.02.2022, 22:37
Samsun Şiir Okuyor!

Samsunlu şairler her ayın ilk Çarşamba günü İlkadım Gazi İl Halk Kütüphanesinin salonunda toplanıyor. Şiirlerini okuma imkânı bulan Samsunlu Şairleri dinlemeye gelen çok sayıda şiir sever de katılarak şairlerin okuduğu şiirleri dinliyor.

Uzun yıllara dayalı bir geçmişe sahip olan şiir okuma günlerinin Samsunda kültür ve sanat geleneği halini aldığı görülüyor.

Samsun Şairler Memleketi olarak anılacak

Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven şairlerimizin şiirlerini okuyarak birbirleriyle paylaşmalarının her geçen gün şiir yeteneklerini daha da artırdığını ifade ederek: “ Samsunun şairleriyle gündeme gelmesi sevindiricidir. Şairlerimizin kendi şiirlerinden oluşan şiirlerini kitap haline getirerek yayınlanmaları kültürümüz adına mutluluk vericidir.  Birçok şairimiz il dışında gerçekleşen şiir etkinliklerinden davet almakta ve ilimizi temsil etmektedirler. Bugüne kadar onlarca şiir kitabı yayınlanmış bulunmaktadır. Yine Kültür Bakanlığımızın açtığı Halk Şairi sınavını başarıyla geçen çok sayıda şairimizin Halk Şairi unvanı da almış olması bu alanda ümit vericidir. Samsunumuzun şairler memleketi olarak gündeme gelmesi bize onur vermektedir” dedi.

Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün şairlerimize katkılarından dolayı İl Müdürü Adnan İpekdal ve Kütüphane Müdürü Miktad Malat’a da teşekkür eden Seven: “ İlkadım Gazi İl Halk Kütüphane Müdürlüğü ile Samsun Yazarlar Derneğinin Gazi İl Halk Kütüphanesi Konferans Salonunda ortaklaşa düzenlediği ‘Samsun Şiir Akşamları’ Programında yer alarak şiirlerini okuyan Şair ve onları yalnız bırakmayan misafirlerimize şükranlarımı sunuyorum” diyerek konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)