Samsunlu Bestecilere TALAS - TSM Beste Yarışması'nda 4 Ödül

Samsunlu besteciler; Kayseri Talas Belediyesi Karadut TSM Beste Yarışması' nda 1 2. ik, 3 de Mansiyon Ödülü olmak üzere, toplam 4 ödül kazandı.

Kültür Sanat 10.07.2021, 13:48 10.07.2021, 14:02
Samsunlu Bestecilere TALAS - TSM Beste Yarışması'nda 4 Ödül

Samsunlu bestekâr ve TSM Koro Şefi Osman ERGEN; Akort rumuzlu,sözleri ve müziği kendisine ait "Kayseri Nicedir " adlı eseriyle yarışma 2. si oldu.

Ayrıca; Samsunlu bestekâr ve TSM Koro Şefi Cavit ERSOY; Meftûn rumuzlu, sözleri Mustafa BİLİR adlı THM Bağlama üstâdı ve Halk Ozanı' na, bestesi de kendisine ait " Bu ne güzelliktir" adlı eseriyle MANSİYON Ödülü'ne, yine Derman rumuzlu, sözleri Vedat Fidanboy'a, bestesi ise Samsunlu konservatuar koro şefi, besteci ve udî Yaşar ABRUR da" Doğar doğmaz âşık oldum " ve yine sözleri Sevinç ATAN' , bestesi Samsunlu besteci Yaşar ABRUR' un Mağrur rumuzlu " Erciyes' in nazlı kızı " adlı eserİyle Mansiyon Ödülü' ne lâyık görüldüler.

Böylece 3 Samsunlu besteci ve 1 de söz yazarı olmak üzere toplam4 Samsunlu, yarışmada ödül alarak, Samsun' un haklı gururu oldular.

Bu sanatçılarımız; yine yurt çapında açılan başka beste yarışmalarında da derece almışlardı.

Yarışmada; birinciliği ise "Kopuz " rumuzulu, sözleri Arzu SUBAKAN' a ait, bestesi Bahadr SEVİK' e ait bestesi yarışma 1. si oldu.

Yarışmada Mansiyon alanlar ise şöyle:

Bahadır SevikRüştü Okyar, M. Yalçın Öztüfekçi- M. Kemal Kocaballı, Kemal Külah, Nedim Saatçioğu, Erol Başara ( söz ve müziğiyle ), A. Şahin Ak- M. Kemal Kocaballı.

Tüm dereceye giren ve ödül kazanan sanatçılarımızı kutlarız

.

Haber . Oktay ZERRİN

Yorumlar (0)