Samsunlu Sanatçılar Öğretmenevi'nde Buluştu

Samsun ve Bafralı şairler, besteciler ve sanatçılar, Bafra Öğretmenevi'nde bir araya geldiler.

Kültür Sanat 13.06.2021, 19:38 13.06.2021, 21:49
Samsunlu Sanatçılar Öğretmenevi'nde Buluştu

Samsun ve Bafralı şairler, besteciler ve sanatçılar, Bafra Öğretmenevi' nde bir araya gelerek, hasret giderdiler.

Pandemi kısıtlama ve yasaklarının Samsun ili ile bazı ilçelerinde; koroavirüsün azalması üzerine; bu yasak ve kısıtlamalarda, pandemi kuralarına uyulması şartıyla, yasaklarda az da olsa yeni esnek uygulamaların sadece Samsun ve ilçelerinde değil; yurdumuzun birçok yerinde de kısmen de olsa azalması, sanatçılarımızı, şairlerimizi de memnun etmeye başladı.

Bafra Öğretmenevi bahçsindeki bir alanda; bir araya gelen Kültür Bakanlığı Halk Şairi Birfani mahlaslı aslen Alaçamlı ve Bafra ilçesinde ikâmet eden Mehmet Alan, Samsun Ondokuzmayıs ilçesi, Engiz Mahallesi' nde ikâmet eden, Kültür Bakanlığı Halk Şairi Alaeddin Dursun, Eğitimci şair, yazar ve Edebice Dergisi Genel Yayın Müdürü Yaşar Vural, Samsun Atakum' da ikâmet eden Kültür Bakanlığı Halk Ozanı, bağlama üstâdı ve besteci Mustafa Bilir (Aşık Obalı ), Bafralı olup hâlen Almanya'da bir iş yerinde çalışan şair Cemal Aydın (Aydın Bayraktar ) ve Samsun 19 Mayıs Üniversitesi ( OMÜ ) Türk Dili ve Edebiyatı Ana Bölüm Başkanı ve akademisyen, Araştırmacı yazar, Samsun'da ikâmet edip aslen Zonguldaklı , Prof. Dr.Şahin Köktürk ve emekli öğretmen Mustafa Dilekmen, Pirfani mahlaslı şair, araştırmacı yazar, aslen Alaçamlı ve hâlen Samsun’ da ikâmet eden Adem Alan ile Samsun’da ikâmet eden, ünlü merhum şair Cemal Safi’ nin kalfası olarak bilinen şair ve Bafra Nokulu adlı bestesiyle tanınan Kenan Yavuzarslan Bafra Öğretmenevi’ ndebir araya geldiler.

Yurt dışında çalışan Bafralı şair Cemal Aydın' ın davetlileri olarak; Bafra Öğretmenevi' nde ağılanan ve meşhur Bafra Pidesi yiyip, çeşitli ikramlarda bulunulan şair ve sanatçılar, şiirli, türkülü, sazlı etkinlikte birlikte meşk ettiler.

Ayrıca; şair ve besteci, Samsun’da ikâmet eden, Bafra Nokulu”adlı türkünün bestecisi Kenan Yavuzarslan bu güzel bestesi de okundu.

Ayrıca; Bafralı ve Samsunlu şair ve sanatçılar, ev sahipliği yapıp kendilerini Bafra Öğretmenevi' nde ağırlayan, Bafralı şair Cemal Aydın' a ve Bafra Öğretmenevi yönetici ve personeline teşekkür ettiler.

Bafra- Oktay ZERRİN- Özel Haber

Yorumlar (0)