Sanatçı Oğuzhan Okumuş, Bizi Dünya Tanıyacak

Oğuzhan Okumuş, tulum sanatını tüm dünyaya taşımayı planladığını belirtti.

Kültür Sanat 22.11.2022, 12:46 22.11.2022, 21:17
Sanatçı Oğuzhan Okumuş, Bizi Dünya Tanıyacak

Sosyal medya platformlarında ilgiyle takip edilen bir sanatçı olan Genç müzisyen Oğuzhan Okumuş, Tulumu bütün insanlara dinletmek ve tanıtmak istediğini belirterek, " Dünyayı gezerek tulumunu  insanlara dinletmek istiyorum. Yeni çalışmalarımla dünyanın bir çok yerinden dinleniyoruz.. Bir sonraki hedefimiz farklı ülkelerde tulumumuz ile  canlı performanslar sergilemek olacak." dedi.

KÜLTÜRÜMÜZÜ TANITACAĞIZ

Oğuzhan Okumuş, yörelerini temsil edecek yeni nesil yöresel müzikler ve horonlar da çıkararak tulumun ve kültürümüzün yeni kuşak tarafından da tanınmasını sağlayacaklarını dile getirdi. Sanatçı Okumuş, küçük yaşlarda eline aldığı tulumla farklı organizasyonlarda ismini duyurmuş, kurduğu gruplarla başarıdan başarıya koşmuş, sosyal medyada kendisini seven bir kitleye ulaşmış sanatçı olarak hedeflerini anlattı.

DÜNYA TANIYACAK BİZİ

Müzisyen Oğuzhan Okumuş, tulum müziği ve projeleriyle ilgili iddialı açıklamalarını şu şekilde devam ettirdi:

Çok yakında yöremizi temsil edecek yeni nesil yöresel müzikler ve horonlar çıkaracağız. Tulum'un, başta Hemşin, Çamlıhemşin ve Pazar olmak üzere Rize ve Artvin çevresinde düğünlerin en önemli enstrumanlarından birisi tulumdur. Biz tulum müziğini insanlara daha yakından tanıtacağız. Tulumla ilgili çok önemli projelerimiz var. Projelerimiz üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. Çok yakında projelerimizi sevenlerimizle paylaştığımızda yer yerinden oynayacak. Dünya tanıyacak bizi."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)