Selma Semiz Kimdir?

Selma Semiz, Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK)’nın yeni Yönetim Kurulu üyesi olmasının ardından merak edilmeye başladı. Peki, Selma Semiz kimdir, nerelidir?

Kültür Sanat 24.09.2021, 13:22 24.09.2021, 14:46
Selma Semiz Kimdir?

Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK)’nın Yönetim Kurulu Kurulu üyesi olan Selma Semiz kimdir, nerelidir, daha önce ne işler yapıyordu merak edilmeye başladı.

Fono Film’in sahibi ve TAFF Pictures Kurucu Ortağı Cemal Okan’ın başkanlığını yaptığı TÜRSAK Vakfı Yönetim Kurulu’nda; Selma Semiz’in yanı sıra BKM CEO’su Zümrüt Arol Bekçe, Avukat ve Yapımcı Burhan Gün, YapımcıBulut Reyhanoğlu, Yapımcı ve Inter Medya Kurucusu ve CEO’su Can Okan, CJ Entertainment Türkiye/COO’su Ferhat Aslan, İstanbul Vakfı Genel Müdürü Perihan Yücel ile Yapımcı ve Dijital Dönüşüm Danışmanı Uğur Şeker bulunuyor.

Selma Semiz Kimdir?

Selma Semiz, Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Çalışma hayatına Ali Kırca ile ATV Ana Haber’de başlayan Semiz, Star TV Ana Haber’de Uğur Dündar ile çalışmalarını devam ettirdi. Siyaset ve istihbarat haberlerinin yanı sıra 99 Depremi gibi toplumsal olayları ekrana taşıyan muhabirlerden biri olan Selma Semiz, günlük haber akışıyla birlikte kültür-sanat haberciliğinde uzmanlaştı. Gazetecilik mesleğinde tecrübe edindikten sonra popiler mekanlardan biri olan Laila’nın halkla ilişkiler çalışmalarını üstlenerek iletişim sektörüne geçiş yaptı.

2003-2009 yılları arasında BKM’nin medya ilişkilerini yürüten Selma Semiz, 2009’da kendi ajansı PPR Medya ve İletişim’i kurdu. Bugüne kadar sayısız sahne performansı ve konserin, yüzlerce sinema filminin, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin, Türkiye’nin önde gelen yapım firmaları ile kurumsal markaların iletişim ve medya ilişkilerini yöneten Semiz; stratejik iletişim danışmanlığı, organizasyon ve etkinlik yönetimi, imaj ve itibar yönetimi, kurumsal iletişim ve sosyal sorumluluk alanlarında hizmet sağlamaya devam etmektedir. Selma Semiz, bir çocuk annesidir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)