'Şizofren Şair' Tunacık'ın umutları ve hayalleri yanmadı

Samsun Taflan' da ikâmet eden ve "Şizofren Şair " olarak bilinen; şair Durmuş TUNACIK' ın evi yanmıştı ancak şairin umutları ve hayalleri yanmadı ve şiirlere daha bir şevkle sarıldı.

Kültür Sanat 30.09.2020, 15:07
'Şizofren Şair' Tunacık'ın umutları ve hayalleri yanmadı

Samsun'da "Şizofren Şair " olarak bilinen; şair Durmuş TUNACIK' ın evi yanmıştı ancak şairin umutları ve hayalleri yanmadı ve şiirlere daha bir şevkle sarıldı.

Yetkiilerce kendisine yeni bir ev verilen ve yardımsever halk ve arkadaşları, dostlarınca maddî ve mânevi destek sağlanan şair Durmuş Tunacık; geçirdikleri yangı olayı nedeniyle; kendilerine, ailesine sahip çıkan, üzüntüsünü paylaşn herkese teşekür etti.

Şzofrenli şair olarak tanınan şair Durmuş Tunacık; Taflan' da ikâmet etmesine rağmen; Samsun' da düzenlenen şiir akşamları ve şiir dinletilerinin aranılan isimlerinden biri oldu.

Özellikle mânevi, toplumsal ve sevgi gibi konularda şiirler yazan Tunacık, 12 şiir kitabı çıkardı. Şar Durmuş Tunacık' ın son ve yeni şiİr kitabının adı ise " Senden İbaret " olup; kitapta tasavvuf, ilâhi, sevda, beşerî sevgi ve aşk, şehitler, vatan gibi konuları işlemiş.

Şair Durmuş Tunacık' ı güçlü ve heceyi güzel kullanan, usta bir şair olarak kutluyor, başarılarını devamı nı diiyoruz.

Haber : Oktay ZERRİN- Samsun

Yorumlar (0)
15°
açık