Tesbih Nedir? Hangi Model Tercih Edilir?

Kültür Sanat 04.10.2020, 02:03 05.10.2020, 02:16
Tesbih Nedir? Hangi Model Tercih Edilir?

Tesbih İslamiyet’in yaygınlaşmasından sonra modernleşerek günümüze kadar gelmiştir. Üzerinde boncuk ve imame bulunur. İbadet yapılırken kullanılan bu tesbihler erklerin de aksesuar olarak kullanır. Birçok model ve renk seçenekleri bulunur. Erkelerin bazıları hobi olarak kullansa da  koleksiyon olarak da biriktirilir.

Birçok yerde açık attırma yaparak tesbihleri hayranlarıyla buluşturuyorlar. Tesbih modelleri taşın değerli olup olmayışına göre değişiklik gösterir. Ayrıca taşların diziliş şekilleri de farklı modellerde olmasını sağlar. Gece renk değiştiren tesbih modelleri de vardır. En değerli taş olarak kehribar tesbihidir. Kehribar tespih kahverengi buncuklarla dizilmiş özel doğal taşlardır diyebiliriz.  Boncukların ışıldamasından gözlerinizi alamayacaksınız.

Tesbih Özellikleri Ve Modelleri Nelerdir?

Tesbih modelleri olan gümüş, pirinç, kapsül, kumpas, arpa kesim, püsküllü, püskülsüz, 33 taşlı, kehribar gibi birçok modelde bulunur.  Boyutu küçük olduğundan kolayca cebinizde taşıyabilirsiniz.   Silinebilir yüzeyi sayesinde kir ve toz bulundurmaz. Ayrıca doğal renk, kahve, beyaz, yeşil, kırmızı gibi renkleri de bulunur. https://www.ventinosilver.com/erkek-tesbih  bu linke tıklayarak siz de bu ürüne güvenli bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
açık