Türk Eğitim-Sen'den Hoca Ahmet Yesevi Kongresi

Türk Eğitim-Sen ve Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği, Hoca Ahmet Yesevi Yılı anısına Uluslararası Türk Dünyası Eğitim Bilimleri Kongresi yapıyor.

Kültür Sanat 01.12.2016, 14:06 01.12.2016, 14:36
Türk Eğitim-Sen'den Hoca Ahmet Yesevi Kongresi
Türk Eğitim-Sen ve  Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği, Hoca Ahmet Yesevi Yılı anısına Uluslararası Türk Dünyası Eğitim Bilimleri Kongresi'ne 180’i Türk dünyasından olmak üzere toplam 450 bilim adamı, YÖK üyeleri ve siyasi parti temsilcileri katılacak.

Türk Eğitim-Sen, 02-03 Aralık 2016 tarihlerinde Antalya'da  Hoca Ahmet Yesevi anısına Uluslararası Türk Dünyası Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler Kongresi düzenliyor. 

Uluslararası Türk Dünyası Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler Kongresi'nin yapılma amacı:

Başta eğitim, bilim, tarih, din, ekonomi, yönetim, kültür gibi sahalar olmak üzere birçok alanda gerçekleştirilecek ortak bilimsel kongre ve etkinliklerle; Türk Dünyası içinde yer alan iletişim ve kaynaşmaya büyük katkılar sağlayarak; gönül köprülerini sağlamlaştıracak.Başta eğitim kurumları ve sivil toplum gibi alanlarda da yeni işbirliği sahaları oluşturacak. Bilimsel çalışmalar; gelişme, sınır aşan sorunlara yönelik çözümler üretme, siyasi ve kültürel yakınlaşmayı arttırma, yeni ortaklıkların tesisi noktasında önemli rol oynayacak.

Türk Eğitim-Sen ve Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği'nin düzenleyeceği kongre, 02-03 Aralık 2016 tarihleri arasında Antalya'da düzenleniyor.

Türkiye Kamu-Sen, Türk Eğitim-Sen ve UAESEB Genel Başkanı İsmail Koncuk’un açılış konuşmasını yapacağı kongrede 77 ayrı oturum gerçekleştirilecek. 

YER: WOW Topkapı Palace, 07112 Aksu/Antalya
TARİH: 02 Aralık 2016 
SAAT: 09:30

 
Yorumlar (0)