Ugur Sofu, 'Almanya' Eserini Akustik Olarak Dinleyicilerine Sundu

Ugur Sofu Almanya Eserini Akustik Olarak Dinleyicileri ile paylaştı. Peki Ugur Sofu kimdir, nerelidir?

Kültür Sanat 17.07.2021, 14:37 17.07.2021, 14:55
Ugur Sofu, 'Almanya' Eserini Akustik Olarak Dinleyicilerine Sundu

Ugur Sofu’nun geçtiğimiz günlerde, yayınlanan, Almanyaadlı eseri tüm müzik platformlarında yayına girmişti. Ugur Sofu tarafından yapılan açıklamada ise, “bu seferki eserimi akustik olarak sizlerin karşısına çıkartmak istedim” sözleri ile şarkıyı yayına aldı!

Ugur Sofu Kimdir?

02.06.1987 tarihinde Almanya Darmstadt’da dünyaya gelen Uğur Sofu, Ilk ve orta öğrenimini Ober-Ramstadt’da tamamladı. Çok küçük yaşlarda müziğe olan sevdasını ve yeteneğini fark eden Sofu, Ailesindeki ve çevresindeki müzik gruplarını örnek alarak müzik eğitimine başlamaya 10 yaşında karar vermiştir. Ozan Müzik Evi Eğitim Merkezi'nde bir süre nota ve şan dersleri alan Uğur, 2006 yıllında kuzeni Eren Ilhan ile Grup Hazal’ı kurmuştur. Doğu yöresine has türküler ve halayları ile kendine öz bir repertuar geliştiren Grup Hazal Avrupa’nın dört bir yanında canlı performans sergilemektedir. 2012 yıllında Kemal Alaçayır gibi ünlü üstadlar ile çalışıp Aşık Ali Nurşaniy’e ait olan Zorda Şimdi eserini tekrar düzenleyerek ilk profesyonel kliplerine imza atmışlardır.

Evli ve bir çoçuk babası olan Ugur Güler Duman, Kıvırcık Ali, Ihsan Güvercin, Musa Eroğlu, Arif Sağ, Şahin Aydın, Arzu ve Özcan Türe gibi usta isimler ile aynı sahneyi paylaşmıştır.

Müzik Hayatında Ugur Sofu!

Yaptığı şarkılar herkes tarafından sevilen bir şarkıcı olan Ugur Sofu, şuana kadar yaptığı şarkı isimleri;

  • Sen
  • El kapıları
  • Zorda şimdi
  • Ömür 
  • Beni Benden
  • Almanya 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)