Ünlü sanatçı Zara Sarıkamış Konserinde Donacaktı

Sarıkamış Kış Festivali'nde sahne alan Türk halk müziğinin güçlü sesi Zara, sıfırın altında 27 dereceyi bulan soğuk havada verdiği konserde neredeyse donacaktı.

Kültür Sanat 18.02.2017, 00:43 18.02.2017, 00:56
Ünlü sanatçı Zara Sarıkamış Konserinde Donacaktı

Türk halk müziğinin beğenilen sesi Zara ve ekibi sıfırın altında 27 dereceyi bulan soğuk havada konserde soğuktan korunmak için sahnedeki elektrikli ısıtıcılarla ısınmaya çalıştı.  

Sarıkamış Kış Festivali ünlü sanatçı Zara konseriyle başladı. Hava sıcaklığının sıfırın altında 27 dereceyi bulduğu Sarıkamış’ta sevenleriyle buluşan Zara, seslendirdiği eserlerle soğuk havada sevenlerini ısıttı.

Sarıkamış Kayak Merkezinde konser öncesinde yakılan ateşlerle vatandaşlar ısınmaya çalışırken, ünlü sanatçı Zara ve orkestrası için ise sahnenin çeşitli yerlerine elektrikli ısıtıcılar kondu. Zara ve orkestrası sahneye konan ısıtıcılarla soğuktan korunmaya çalıştı. Soğuk havaya aldırış etmeden alanı dolduran vatandaşlar ise Zara’nın seslendirdiği türkülere eşlik etti. Eksi 27 derece soğuktaki konser sanatçı ve orkestrasına zaman zaman zor anlar yaşattı. Zara konserini havanın aşırı soğuk olmasından kısa sürede bitirdi.

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)