UTEF UMUTIŞIĞI THM Korosu ile Mete Kaçar Yad Edildi

Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu (UTEF) Kurucu Genel Başkanı Merhum M.Mete Kaçar, yine kendi kurmuş olduğu koro tarafından anıldı.

Kültür Sanat 10.06.2022, 00:14 10.06.2022, 12:23
UTEF UMUTIŞIĞI THM Korosu ile Mete Kaçar Yad Edildi

Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu (UTEF) Kurucu Genel Başkanı Merhum M.Mete Kaçar kendisinin kurduğu koro iye yapılan etkinlikte anıldı.

Antalya’nın renkli simalarından kendisini özel bireylere adamış olan M.Mete Kaçar, 22 02 2022 tarihinde kalbine yenik düşerek sevenlerini derin bir şokla yasa boğmuştu. “Unutmayacağız, unutturmayacağız” diyen hayat arkadaşı, eşi UTEF Genel Başkanı, Leman Gebizli Umutışığı Derneği Başkanı ve Kalpantalya Gazetesi İmtiyaz Sahibi Güldane Kaya Kaçar, Federasyon Genel Merkezi  ASSİM’de bir anma programı düzenledi. Şef Gürsel Aksungur yönetimindeki UTEF UMUTIŞIĞI THM Korosu, verdikleri muhteşem konserle Genel Başkanları merhum M. Mete Kaçar’ı yad ettiler.

DUYGU DOLU ANLAR

Güldane Kaya Kaçar, konser öncesi yaptığı konuşmada, M. Mete Kaçar’dan devraldığı bayrağı onun arzu ettiği şekilde dalgalandıracağını söyledi. Konuşması sırasında zaman zaman duygulanan UTEF Genel Başkanı Kaçar, şunları kaydetti: “Hiçbir konuşma hazırlamadım, tamamen doğal konuşmak istedim. Biliyorsunuz Mete Başkanım çok güzel çalışmalar yapan bir insandı. Mete Başkanımdan bayrağı ben devraldım, İnşallah o bayrağı Mete Başkanımızın istediği en iyi şekilde dalgalandıracağım." dedi.

HEDEFLERİ ÇOK BÜYÜKTÜ

Mete Kaçar'ın hayallerinin ve hedeflerinin çok büyük olduğunu söyleyen Güldane Kaya Kaçar, "Allah’ın izniyle projelerini, hedeflerini istediklerini yapabildiğim kadarıyla, elimden geldiğince, ekip arkadaşlarımla yapmaya çalışacağım." dedi.

Güldane Kaya Kaçar'ın konuşması şöyle devam etti:

"Başkanımızı bir, iki kelime ile anlatmak mümkün değil, Mete  Başkanım  benim başkanım,  benim iş ortağım, arkadaşım, annem, babam ve eşimdi. Onunla birlikte her şeyimi kaybetmiş gibiyim. Ancak hayat devam ediyor ve biz de fikirlerini, proje ödevini ekip arkadaşlarımla birlikte devam ettireceğiz. "Eğer ki gittiği yerde bir hayat varsa Mete başkanım en güzel yerde, mevkide, en güzel makamda oturmuş bizleri izliyor ve de sevdiklerinin bir arada olmasından dolayı gurur duyuyordur Başkanımız son derece esprili, neşeli, hayat dolu bir insandı. Biz, işimize onun neşesiyle, esprileri ile devam edeceğiz”

BAŞKANIN ARDINDAN YAPILAN FAALİYETLER

Merhum M. Mete Kaçar’dan sonra göreve geldiği UTEF’teki faaliyetlerinden de bahseden Güldane Kaya Kaçar, şöyle devam etti:

“Biliyorsunuz, bu kış çok çetin geçti. Başkanımızla birlikte bir ailenin kömür ihtiyacını karşılanmıştık federasyon ve derneğimiz olarak. Teyzemiz, yaşlı engelli eşinden şiddet gördüğü için bir gözü görmüyor, oğlu engelli. İşte onun odun ve kömür ihtiyaçlarını karşılamıştık. Başkanımızın vefatından haberi olmadığı için onun telefonuna mesaj yolladı, yardımına koştuk ve 3 ailemizin ısınma ihtiyacını karşılamış olduk.

Ramazan ayında yüzlerce aileye gıda paketi dağıttık. Hayırsever vatandaşlarımızın sayesinde yine başkanımızın memleketi olan Konya Tuzlukçu ilçesinde ihtiyaç sahibi dezavantajlı ailelere yüzlerce gıda paketi dağıttık. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’nda çocuklarımızın gönlünü almak için, oyuncak dağıtarak sevindirmiş olduk. Ayriyeten, Ankara Beypazarı’nda dezavantajlı 100 tane çocuğunuzun bayramlık yeni kıyafetlerini alarak mutlu bir şekilde bayrama girmelerini sağladık.

Bahara merhaba programı olarak Hıdrellez'i Kaş ilçesinde Leman Gebizli Umutışığı Derneği ve UTEF Federasyonumuz olarak etkinliklerimizi gerçekleştirdik ve Kaş Belediyesinin misafiri olarak, belediyenin etkinliğine dahil olduk. Çok da uzatmayayım; başkanımızın yapmak istediklerini, hedeflerini en güzel şekilde yapmaya çalışıyoruz. Başkanımız vefat ettikten sonra 7 tane kardeşimizin tekerlekli sandalye ihtiyacını da karşılamış olduk. Başkanım çok iyi bir insandı, eş olarak beni hiç üzmedi, iş arkadaşı olarak da hiç üzmedi, ben hakkımı helal ediyorum, sizler de hakkınızı helal edin.” Diyerek konuklara duygu dolu anlar yaşattı.  Programda merhum M. Mete Kaçar’ın konuşması ve seslendirdiği bir şarkının videosu da yayınlandı.

Anma programına Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Duygu Çakmak, Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği (TİNGADER) Genel Başkanı Mehmet Ali Çelik, Genel Başkan Yardımcısı Müslüm Aktürk, Teşkilat Başkanı Ömer Faruk Alioğlu, bazı STK başkan ve temsilcileri ile diğer davetliler katıldı. Program plaket takdimi ile sonlandırıldı

Kaynak: GARABEY
Yorumlar (0)