Zerrin' İn 5. Şiir Kitabı Çocuk Sevgidir, Çocuk Bayraktır Çıktı !

Türk Edebiyatı' na bugüne kadar 4 şiir kitabı kazandıran; şair, yazar, emekli öğretmen Oktay ZERRİN' İN " Çocuk Sevgidir, Çocuk Bayraktır " adlı 5. yeni ve çocuk şiirleri kitabı piyasaya çıktı.

Kültür Sanat 28.02.2020, 23:56 29.02.2020, 00:11
Zerrin' İn 5. Şiir Kitabı Çocuk Sevgidir, Çocuk Bayraktır Çıktı !

Emekli öğretmen ve araştrmacı yazar Arslan Bayır' ın sahibi olduğu Alanya- Antalya' daki BAYGENÇ Yayncılık' tan piyasaya çıkan ktabın sayfa hazırlığını Abdullah TÜLEL yaptı.

1. baskısı Şubat 2020' de gerçekleşen kitaplar 1000 adet olarak; Yiğit GrafikTasarım Yayıncılık Matbaacılık tarafından basıldı.

80 sayfalık kitap; 68 şiir, özgeçmiş, Önsöz, Teşekkür yazısı ve içindekilerden oluşuyor. Kitabın önsözünü Baygenç Yayıncılık Sahibi Arsan Bayır yazdı.

"Çocuk Sevgidir, Çocuk Bayraktır " adlı kitabın arka kapağında yer alan bayrak şiirinin ilk 2 kıtası şöyle:

" Güzel bayrak, gök bayrak /Senden güzel yok bayrak / Türkiye' min gururu /Ay- yıldızlı Türk Bayrak/ Kalpten sevdi halk seni / Yaşatırız bak seni / Seviyoruz çok seni / Ay- yıldızlı Türk bayrak "

Arslan Bayır; bu şiirin hemen altında yayınevi sahibi BAYGENÇ olarak şöyle seslenmiş şaire:

" Çocuk kitaplarında çocuğun ruhuna hitap etmek gerekir. Onların küçük dünyası gibi gözüken şeyler aslında bir deryadır.

Önemli olan o deryaya girebilmektir. Oktay Zerrin beyin öğretmen olmasından dolayı, bugünün küçükler ama yarının büyükleri olacak olan çocuklara ulaşması daha kolay olmuştur.

Her çocuk bir dünyadır. Her şiir bir çocuğun dünyasıdır. Bu kitabı okumak gerekir sevgil çocuklar ve veliler. "

Oktay ZERRİN' in bugüne kadar edebiyat iyasanıda yer alan şiir kitapları ise şöyle:

1- " Sevgi Ufkundan Şarkılara- Antalya Sahil Kitap- 2014

2- " Dünya Çocukla Güzel- Bafra Ofset- Şubat 2018

3- " Sevgi Güneşi Çocuklar- Antalya Baygenç Yayıncılık- Ağustos 2018

4- " Sen Çarpar Bu Yürek " Antalya Baygenç Yayıncılık-Ağustos 2019

5- " Çocuk Sevgidir, Çocuk Bayraktır " Antalya Baygenç Yayıncılık- Şubat 2020

Oktay Zerrin ise 5. yeni şiir kitabıyla ilgili şunları söyledi:

Bu yılki Samsun TÜYAPKitap Fuarı' na son kitabım " Çocuk Sevgidir, Çocuk Bayraktır " yetişmedi. Kitaplarım 27 Şubat 2020 Perşembe günü kargo ile adresime geldi.Ancak ben o gün; 33 şehit vermemizden dolayı paylaşmak istemedim bu haberimi. Mekânları cennet olsun şehitlerimizin.

Yaralılarımıza da Allah şifalar versin inşallah. Bu şiir kitabımı, kahraman şehitlerimize ve yaralılarımıza, onların güzide ailelerine ve Türk Milleti' ne ithâf ediyorum. "

Ayrca 28 Şubat da benim doğum günüm idi. Haliyle doğum günüme denk gelen bir günde, yeni şiir kitaplarıma kavuştum çok şükür. Tüm emeği geçenlere teşekkür ederim. Baygenç Yayıncııksahibi sayın Arslan Bayır hocama da ilgisi için ve matbaa çalışanlarına çok teşekkür ederim. "

Haber Merkezi- Bafra

Haberin çok kısa videosu : https://www.youtube.com/watch?v=BbHOootBM5M

Yorumlar (0)
15°
az bulutlu