Alexa

17 İlçe, 18 Konser, Büyük Coşku

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa merkez ve ilçelerinin kurtuluş günlerinde düzenlediği konser etkinlikleriyle Türkiye’de bir ilke imza attı. 17 ilçede gerçekleştirilen 16 konserle yüzbinlerce Manisalı, kurtuluş coşkusunu doyasıya yaşadı.

17 İlçe, 18 Konser, Büyük Coşku

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı ile başlattığı halk konserlerini kurtuluş günlerine özel tüm ilçelerde gerçekleştirerek, önemli bir etkinliğe imza attı ve Türkiye’de belediyeler arasında bir ilke imza attı. 17 ilçede gerçekleştirilen 18 konserle Zafer Bayramı ve kurtuluş günleri coşkusu katlanırken, 350 bin kişiye ulaşılarak önemli bir rekora ulaşıldı. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Manisa merkezde Emre Altuğ coşkusu yaşanırken, aynı gün aynı zamanda kurtuluş günü olan Demirci’de ise hande Yener sahne aldı.

300 Bin Kişi İzledi

Manisa ilçelerinde düzenlenen kurtuluş günü konserlerine gitmek isteyen ancak imkanı olmayan vatandaşlar için otobüsler de tahsis edildi. Manisalıların konserlere ilgisi büyük oldu. Merkez ve ilçelerden emniyet teşkilatından alınan rakamlara göre, konserlere toplam 300 bine yakın katılım gerçekleştiği kaydedildi. Bu rakamın da önemli bir rekor olduğu belirtildi.

Manisa Yurt Çapında Tanındı

Düzenlenen konserler kurtuluş coşkusunu katlamanın yanı sıra Manisa’nın tanıtımına da önemli katkı sağladı. Hande Yener, Emre Altuğ, Murat Dalkılıç, Zara, Cengiz Kurtoğlu, Kutsi ve İntizar gibi Türk Pop Müziği, Fantezi Müzik ve Türk Halk Müziği’nin sevilen isimlerinin sahne aldığı Manisa, ülke çapında dikkat çekti. Konserleri Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de takip etti ve Manisalılarla buluştu.

Coşku Ekran Başında da Vardı

Aynı anda iki ve üç ilçede de konser düzenlendi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı bünyesinde kurulan ve web TV üzerinden hizmet veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Televizyonu da, konserleri canlı yayınlayarak dikkat çekti. Böylece konser alanına gidemeyen vatandaşlar, ekranları başında coşkuyu yaşamış oldu. Basın Merkezi de en güzel fotoğraflarla coşkulu anları ölümsüzleştirdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2017, 13:00
YORUM EKLE