Ahlat Ağacı Nedir?

Ahlat ağacı ilgi çeken filmlerden birisidir. Yoğun diyaloğun yaşandığı Ahlat filminde hangi oyuncular var? Merak edenler için Ahlat Ağacının konusunu haberin içeriğinde bulabilirsiniz.

Magazin 23.06.2019, 01:16 07.03.2021, 14:27
Ahlat Ağacı Nedir?

Ahlak ağacı enteresan diyalogların yaşandığı insanı düşündüren ve ve bazende tebessüm ettiren zevkle izlenebilecek bir film.

Ahlat Ağacı filminde hangi oyuncular var?

Yönetmenliğini, Nuri Bilge Ceylan'ın yaptığı Senaryosunu Nuri Bilge Ceylan, Ebru Ceylan, Akın Aksunun yazdığı, Yapımcılığını Zeynep Özbatur Atakan, Alexandre Mallet-Guy üstlendiği Ahlat Ağacı'nın oyuncuları arasında Doğu Demirkol, Murat Cemcir, Bennu Yıldırımlar, Hazar Ergüçlü, Serkan Keskin yer alıyor.

AHLAT AĞACI FİLM KONUSU NEDİR?

Üniversitede sınıf öğretmenliği bölümünü bitirdikten sonra memleketi olan Çanakkale'nin Çan ilçesine dönen Sinan (Doğu Demirkol), işsiz güçsüz bir şekilde günlerini geçirmektedir. Bir yandan en büyük hayali olan, kendi yazdığı Ahlat Ağacı adlı kitabı bastırabilmek için gerekli maddi kaynağı kapı kapı dolaşıp ararken, diğer yandan da etrafındakilerle, ailesiyle ve özellikle babası İdris'le (Murat Cemcir) birçok sürtüşmeler yaşar. Ahlat Ağacı filmi, dünyadaki ilk gösterimini 2018 Cannes Film Festivali yarışma bölümünde yaptı.

Ahlat Ağacı, Çanakkale Yenice ve Çanakkale Çan ilçelerinde yapıldı. Ahlat Ağacı, TRT1 ekranlarında dün akşam izlenen film ilgi çekti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)