banner434

banner433

Ahmet Özgül'den Yeni Klip 'Beni Verme Ellere' Çıktı (Ahmet Özgül Kimdir)

Ahmet Özgül, 'Beni Verme Ellere' Yeni Klibi çıktı. Sakin huzurlu bir şarkı yorumlamak istediğini belirten Ahmet Özgül'ün hayatı merak edilmeye başladı. Peki, Ahmet Özgül kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Magazin 11.05.2021, 22:52 27.08.2021, 09:39
Ahmet Özgül'den Yeni Klip 'Beni Verme Ellere' Çıktı (Ahmet Özgül Kimdir)

Ahmet Özgül yeni klibi, 'Beni Verme Ellere' ile muzik peyasasına hızlı bir giriş yaptı. ASC PRODÜKSİYON'UN sahibi, yedi veren orkestrasının şefi musa eroğlu nazlı öksüz gibi yürlerce ünlünün müzik yönetmeni, TRT de çok sayıda proğrama imzasını atan, anadolunun bütün gönül sıcaklığını yüreğine ilmik ilmik örüp, nakış nakış işleyen, ülkemizin yetiştirdiği çok önemli bir müzik adamı Ahmet Özgül, kendi deyimiyle sakin ve huzurlu bir şarkıyla gönüllere giriyor. Peki, Ahmet Özgül kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

SIRASINI BEKLEYEN ŞARKILARIM VAR

Söz ve müziği Burak Aydos’a ait 'Beni Verme Ellere' şarkısı ile ilgili değerlendirmede bulunan Ahmet Özgül, Tam kapanma ile uzun zamandır sitresli bir zaman geçirildiğine dikkat çekerek şunları söyledi; "Bu kadar yoğun bir temponun, stresin yaşandığı bu dönemde, sakin huzurlu bir şarkı okumak istedim. O yüzden söz ve müziği değerli dostum, kardeşim, Burak Aydos’a ait Beni Verme Ellere adlı bu güzel şarkıyı seslendirmeyi uygun buldum. Yıllarca bir çok değerli sanatçıya yüzlerce albüm, binlerce şarkı kayıdı yaptım. Uzun süredir düşünüp bir türlü hayata geçiremediğim bu hayalimi gerçekleştirdim. Bu şarkının ardından üç tane de Trakya Türküsü gelecek. Onlarda hazır, sırasını bekliyor. Bu şarkımda çok değerli müzisyen Göksun Çavdar klarneti ile katkıda bulundu. Çalışmamızda, Volkan Öktem, Nurhat Şensesli, Bekir Sakarya gibi değerli isimler yer aldı. 'Beni Verme Ellere'  şarkısını İddiasız bir şekilde sadece sakince, kendime okur gibi okumaya çalışıtım. Çünkü insanlar gerçekten yoruldu artık." ifadelerine yer verdi.

Ahmet Özgül Kimdir?

Tekirdağ,da doğan Ahmet Özgül, İlk, Orta ve Lise dereceli okulları İstanbul'da okudu. Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü'nü bitiren Ahmet Özgül, Müziğe lise yıllarında gitar çalarak başladı. Üniversite de okurken, Kayahan, Nilüfer,Tanju Okan, Berkant gibi bir ünlü sanatçılara eşlik etti. Üniversiteyi bitirmesinin ardından ASC Müzik adlı müzik şirketini ve müzik stüdyosunu kuran Ahmet Özgül, TRT Altın anten yarışmasında düzenlediği şarkı birincilik ünvanını kazandı. Yine bu şirkette aranjör, müzik yönetmeni, tonmaister ve gitarist olarak yüzlerce albüme katkıda bulunan Özgül, Vedat Sakman, Musa Eroğlu, Güler Duman, Grup Çığ, Mustafa Özarslan, Oğuz Aksaç, Tolga Çandar, Zekai Tunca, Safiye Soyman, Okan Murat Öztürk, Yıldız İbrahimova gibi.

Yediveren,Yenigün,Telli Turnam, Dilde Can, Son Şarkı, İstekâr ve Aşina gibi TRT’de birçok programda orkestra şefliği ve aranjörlük yapan ve yöneten Ahmet Özgül, çalışmalarını halen Stüdyo ASC’de sürdürmektedir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)