Alexa

Ahmet Şafak'tan "Kuşatma Yedi Uyuyanlar" Filmine Davet

'Kuşatma Yedi Uyuyanlar' vizyona girdi. Yapımcılığını ve senaristliğini Ahmet Şafak'ın üstlendiği "Kuşatma" Filmi, sadece temel bir kahramanlık hikayesi olmadığı, Türk sinemasında bir ilk olduğu belirtiliyor.

Vatanı için her şeyi yapmaya hazır olan eski bir askerin, vatanı üzerinde oynanan oyunları bozmak için girdiği mücadeleyi konu eden filmin başrolünde Ülkücü sanatçı Ahmet Şafak bulunuyor. Sanatçı Ahmet Şafak kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? merak edenler araştırmaya başladı.

Ülkücü Ahmet Şafak twitterde ki adresinden, "Artık sinemada biz de varız.Taklit hollywood hikayeleriyle değil yüzde yüz milli Türk Milletinin derin ruhunu anlatan Kuşatma ile 4 Ekim'de hep birlikte sinemalardayız." ifadelerini kullandı

Keyifle İzleyebileceğiiniz bir film

Yeni vizyona giren 'Kuşatma Yedi Uyuyanlar' filminin Yapımcılığını ve senaristliğini üstlenen sanatçı Ahmet Şafak,"Filmimizin temel sloganı 'Uyuyanları uyandırın'. İnsanlar filmden çıktıklarında Mehmet Akif Ersoy'un dizelerindeki gibi 'Biz nasıl bir milletmişiz ki gelmişiz dünyaya milliyet nedir öğretmişiz'i hatırlayacaklar. Bu filmden çıkınca bunu hissedecekler. Keyifle izleyebilecekleri iyi bir film oldu." ifadelerini kullandı.

'Kuşatma Yedi Uyuyanlar' filmin özet ve detayı şöyle:

"Kuşatma Yedi Uyuyanlar", vatanı için her şeyi yapmaya hazır olan eski bir askerin, vatanı üzerinde oynanan oyunları bozmak için girmiş olduğu mücadeleyi anlatıyor. TURAN, Türk İrtibat TİMİ subayıdır. Kendisine verilen zorlu görevlerin başarıyula üstesinden gelen Turan, bu sefer ölüm kalım savaşıyla karşı karşıya kalmıştır. Vatanı uğruna her şeyi yapmayı göze alan Turan, kaos baronlarının kurdukları büyük komploya karşı zorlu bir mücadeleye girer. Yıllar sonra yeniden ortaya çıkan Nemesis adlı terör örgütünün karşısına derin milletin evlatları "Yedi Uyuyanlar" çıkmaktadır.

Kuşatma Yedi Uyuyanlar filmin başrolünde Ahmet Şafak bulunurken, Oyuncu kadrosunda, Fulden Akyürek, Özcan Varaylı, Sefa Zengin, Aslı Atıl, Hakan Erkuran, İbrahim Ethem Erkuran, Mehmet Tokat yer alıyor.

Gerçek ve kurmacanın bir arada bulunduğu bir film olduğunu belirten Sanatçı Ahmet Şafak açıklamasında, "Filmimiz, 2011'de Kerkük'te geçiyor. Filmin kahramanı bir özel kuvvet komutanı. Bunları eklediğimiz zaman film, gerçeğin izini sürerek ilerliyor. Ben, 2001-2003 ve 2007'de muhtelifdizi filmlerde oynadım. O oyunculuk altyapısını bildiğim için de böyle bir şeye cesaret ettiğimi söyleyebilirim. Film, 2011 yılında Kerkük'te başlıyor. Türk özel kuvvet komutanı, bir Amerikan komutanıyla kapışıyor. Bu aslında Türkiye Amerika çatışmasının özellikle mekan olarak da kapışmasının sembolü. Bu kapışma halen Suriye'de devam ediyor. Bu açıdan bakıldığında filmimiz, gerçeklerin izini sürüyor. Fakat, bununla da kalmıyor. Çok dramatik bir damar da var filmin içerisinde. Çünkü Turan komutan 2011'de Falcon'la kapıştıktan sonra ağır hasta karısını ve kızını görmeye geliyor. İşte orada onun dramı başlıyor" ifadelerini kullandı.

'İyi ki bu milletin mensubuyum'

Türk sinemasında bir ilk olduğunu, Yedi uyuyanlar kavramı ve bu kavramın altını dolduran karakter söz konusu olduğunu belirten Ahmet Şafak, Bu karakterlerin sosyal hayata nüfuz etmiş ve sosyal kimlikleriyle toplum içerisinde var olan insanlar olduğunu ifade ederek, "İzleyici 'Bu yedi değil de sekiz olsaydı, sekizinci biz olurduk' diyecekler. Filmimizin temel sloganı 'Uyuyanları uyandırın'. İnsanlar filmden çıktıklarında Mehmet Akif Ersoy'un dizelerindeki gibi 'Biz nasıl bir milletmişiz ki gelmişiz dünyaya milliyet nedir öğretmişiz'i hatırlayacaklar. Bu filmden çıkınca bunu hissedecekler. Keyifle izleyebilecekleri iyi bir film oldu. Ama filmi izlerken kimi zaman hüzünlenecek, kimi zaman ağlayacaklar. Mendillerini unutmasınlar.'İyi ki bu milletin mensubuyum' diyecekler" dedi.

Ülkücü Sanatçı Ahmet Şafak, "Sayın Devlet Bahçeli galasına katılmak istiyordu, hatta galayı kendi teşkil etti. Sağ olsun, rabbim ona uzun ömürler versin. Geçtiğimiz hafta geçici bir rahatsızlık geçirdi. Biz galamızı erteledik." dedi.

MHP Eski Milletvekili Engin Alan Filmle ilgili sosyal medya twitter hesabından yaptığı paylaşımda; "Milliyetçi-Ülkücü hareketin değerli sanatçı evladı Ahmet Şafak’ın ‘Kuşatma’adlı filmi vizyonda. Mutlaka izlenmeli." dedi.

Kuşatma 7 Uyuyanları güncel hayatımızda gündem maddesi yapmalı

Ahmet Şafak, sosyal medya hesabıplarından yaptığı paylaşımda ise şunları söyledi: "Biz çok iyi bir film yaptık. Türkiye'nin en karanlık dönemlerinden birine Türkçe baktık. Filmi izleyenlerin verdiği tepki iyi ki bu filmi yapmışız dedirtiyor. Kıvanç duyuyoruz.Var olsunlar. Henüz gitmeyenler bir an önce gitsinler.... Kuşatma 7 Uyuyanları güncel hayatımızda gündem maddesi yapmalı bulunduğumuz ortamları filmin önemini anlatma mekanına çevirmeliyiz. En iyi tanıtım dilden dile kulaktan kulağa olur. Henüz gitmeyenler filme gitmelidirler."

Ahmet Şafak Kimdir?

Ahmet Şafak 1 Ocak 1961 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Ciddi bir hayran kitlesine sahip Ahmet Şafak yedi kardeşin en küçüklerindendir.

Bakü Devlet İnce Sanat Devlet Konservatuvarı Kompozitörlük Bölümünden mezun olan Ülkücü sanatçı Şafak,1991 senesinde gazetecilik ile iş hayatın atıldı. Halen köşe yazarlığı da yapan Ahmet Şafak, 1998 senesinde ise gazetecilik mesleğinden ayrılarak müzik dünyasına adım attı.

Toplam 9 albüm çıkartan Ahmet Şafak 2000 senesinde çıkartmış olduğu Yalnız Kurt Albümü ile yüzbinlerce müzikseverin kalbini fethetti.

Usta sanatçı evlidir. Bu evliliğinden üç evladı vardır. Büyük kızı Elif Asena’yı 2016 yılında evlendirmiştir. Ahmet Şafak aslen Rize’lidir.

Müzik dışında oyuncu olarak ta bazı projelerde yer alan Ahmet Şafak, 2001 yılında Avcı, 2003 yılında Rabia ve 2004 yılında Kıyan Tepesi Efsanesi isimli projelerde rol almıştır.

Ahmet Şafak'ın albümleri şöyle:

Yüreğim Yüreğinle, Yalnız Kurt, Aşk Militanı, Adam Gibi, Şimdi, Ben Hâlâ Nöbetlerdeyim, Şafak Türküleri, Aranıyor, Aşk ve Vatan, Farkımız Olsun, Vatan Gözlüm, Ömürlük Aşk Şerefli Kavga.

Ahmet Şafak’ın kitapları:

Türk Asrına Girerken (Dünya Türklüğü Uyanıyor) (1992)
Kavramlara Dokunmak (1993)
Yükselen Milliyetçilik ve Liberal İhanet (1995)
Kan Meclisi 1915 (2007)
Kurt 2015 (2008)
Şöhret Sanatı Öldürdü Cinayeti Ben Gördüm (2009)
Küresel Gelişmeler Işığında Türkleşmek İslamlaşmak Çağdaşlaşmak (2012)
Türk Olmak Sanatı (2013)
Türkiye’de Sanatçı Olmak (2014)

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2019, 20:02
YORUM EKLE