Alexa

Alexis Jordan Kaç Yaşındadır - Hayatına Dair Detaylar

Alexis Jordan Kaç Yaşındadır - Hayatına Dair Detaylar

7 Nisan 1992’de hayata gözlerini açan Alexis Jordan, Amerikalı oyuncu ve şarkıcıdır. Stargate müzik yapım grubu ve Jay Z. İle birlikte StarRoc / Roc Nation isimli müzik şirketleriyle karşılıklı anlaşmaya varmıştır. İlk çıkardığı singleı olan Hapiness büyük beğeni toplayan Jordan kariyerinde bu singledan sonra yükselerek ilerlemiştir.

1992-2008: Önceki Hayatı ve Kariyer Başlangıcı

Alexis Jordan, Güney Karolina'da doğmuştur. Annesi Afro Amerika ve Amerika Yerli kökenlidir ve Babası Avrupa ve Porto Riko kökenlidir.Jordan 3. sınıfta şarkı yazmaya başlamıştır. 11 yaşında Santa Clarita, California'ya kardeşleri ve ailesi ile birlikte taşınmıştır. Alexis Jordan 12 yaşında Smokey Robinson ve Stevie Wonder konserlerinde vokal yapmaya başlamıştır.

2006 yılında America's Got Talent yarışmasının seçmelerine katılmıştır.Seçmelerde Whitney Houston'dan I Have Nothing seçlendirmiş ve oldukça beğenilmiştir. Buna rağmen yarı finale geldiğinde elenmiştir. Daha sonra Atlanta müzik endüstrisine girmiştir.Bu arada Youtube'a demolar yüklemiştir. 2008'de bu videolardan birine tıklama 1 milyonu geçmiştir. Bunu gören Jay Z kendi ortak olduğu 2 yapım şirketi olan StarRoc/Roc Nation imza attırmıştır.

Alexis Jordan En Hit Müzikleri ve Sözleri

2010-Günümüz: Alexis Jordan

Alexis Jordan ilk single'ı Hapiness'ı Eylül 2010 yılında çıkarmıştır ve bu single ABD Hot Dance Club Songs listesinde 1'e kadar yükselmiştir.Norveç'te ve Hollanda'da listelerde 1. sıraya kadar yükselmiştir. Avustralya'Da 3. olup 220.000 kopya satarak Jordan'a Australian Recording Industry Association (ARIA)'dan platinyum ödülünü kazandırmıştır. Birleşik Krallık listelerindede 3. sıraya kadar yükselmiştir. Good Girl şarkısı ise Şubat 2011 yılında çıkmıştır. UK Singles Chart listesinde 6. sıraya kadar yükselmiştir.[5] İrlanda top 15 listesine girmiştir. Bununla birlikte Jordan'ın Billboard Hot Dance Club Songs listesine soktuğu 2. şarkı olmuştur. İlk kendi albümü ise 25 Şubat 2011 yılında çıkmıştır. Bu albüm Birleşik Krallık UK Albums Chart listesinde 9., Australian Albums Chart'ta 11. olmuştur.[Albümünün 3. şarkısı "Hush Hush" 8 Mayıs 2011'de çıkmıştır.T4 on the Beach televizyon programı tarafından "Hush Hush" ve "Good Girl" yorumlanmıştır. Alexis Jordan ve Sean Paul Got 2 Luv U şarkısında düet yapmıştır , Bu şarkı İsviçre ve Bulgaristan listelerine 1. sıraya kadar yükselmiştir.Alexis Jordan Billie Woodruff'un yönettiği Honey 2 filminde bir cameo rolü almıştır

YORUM EKLE