Ali Kemal Seven'in 'Türk'ün Evladı' Türküsü Çıktı

Türkün Evladı Türküsü ile müzik piyasasını hareketlendirecek olan Ali Kemal Seven, daha önce Bütünde Birlik Türküsü ile gönüllere girmeyi başarmış bir sanatçı.

Magazin 12.02.2021, 17:29 12.05.2021, 22:05

Ali Kemal Seven 'Türk'ün evladı' Türküsüyle gönülden gönüle girmeye, diden dile dolanmaya başladı bile. Sözleri Ali Kemal Seven ve Asım Sefa Şahin’e, müzik Ali Kemal Seven ve aranje Ahmet Özgül’a ait 'TÜRK'ÜN EVLADI' Türküsü çıktı.

Türk Dünyasından görüntüler paylaşan ve ağız kopuzuyla eşlik eden içinde millet sevgisi bululanları ayağa kaldıran Bozkurt yürekli sevilen sanatçı Kaya Kuzucu'nun da eşlik ettiği Türkün Evladı Türküsü ses getiriyor.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin'in oğlu Asım Sefa Şahin'inde sözlerine katkı sağladığı Türk'ün Evladı Türküsü milli duyguları şaha kaldırıyor.

Ali Kemal Seven'in'Bütünde Birlik' Türküsü ardından 'Türkün Evladı' Türküsüyle yeniden gönüllere giriyor.

Bütünde Birlik Türküsi ile yurdun insanını kucaklayan sevilen sanatçı Ali Kemal Seven, Türkün Evladı ile yeniden Türk Milletinin damarlarındaki kanı kaynatıyor.

TÜRK'ÜN EVLADI TÜRKÜMÜZDE ANLATTIK ve HATIRLATTIK

Uzun zamandır eser ile ilgili çalışmalarını devam ettiren Ali Kemal Seven yaptığı açıklamada, "Bu Türkü üzerinde çok çalıştık. Bütünde Birlik Türkümüzden sonra Türk'ün evladı Türküsünü çok şükür tamamlayarak bugün milletimize sunduk. Türkiye'ye karşı özellikle bugünlerde bu kadar çok düşmanın olduğu bir dönemde böyle bir çalışmamızın anlam taşıyacağını umut ediyoruz. Türk'ün Evladı ile Türk'ün tarih sahnesinde bugüne doğru akışını en kısa şekliyle türkümüzde anlatmaya ve hatırlatmaya çalıştık. Bugün geldiğimiz nokta da Türkiye  ve Türk Dünyüsı üzerinde kirli emelleri bulunan Devlet ve insanlara Türk'ün gücünü, neler yapabileceğini tabiri caizse ayaklarını denk almasını anlatmaya ve hatırlatmaya çalıştık. Bu yüzden bizim için bu Türkü çok önemli olduğu gibi milletimizin de Türk'ün evladı türküsünü takdir edeceğini düşünüyoruz." dedi.

Sosyal medyada paylaşılmaya başlayan Türkün Evladı Türküsü'nün ortaya çıkmasında kendilerine destek olan, yanlarında duran herkese teşekkür eden Ali Kemal Seven,özellikle şunları söyledi: "Bir dünya markası Olan ASC Prodüksiyonu sahibi Aranjörüm Ahmet özgül Hocama, Türk dünyasından görüntülerini bizimle paylaşan eserime ağız kopuzuyla eşlik eden Kaya Kuzucu hocama, Klip yönetmenim özcan İşbil kardeşime, Türk'ün Evladı sözlerine kalemiyle yüreğiyle katkıda bulunan Asım Sefa Şahin kardeşime emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. dedi.

Bir dünya markası Olan ASC Prodüksiyonu sahibi Aranjörüm Ahmet özgül

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)