Atakan Yıldırım, 'Kayboldum Dünyada' (Atakan Yıldırım Kimdir)

Türkülere gönül vermiş, türkülerle yorulmuş, türkülerle büyümüş Atakan Yıldırım, bu kez sözü ve müziği kendisine ait olan “Kayboldum Dünyanda” isimli şarkısıyla müzikseverlerle buluşuyor.

Magazin 13.03.2021, 10:07 13.03.2021, 10:30

Atakan Yıldırım, müziği kendisine ait olan “Kayboldum Dünyanda” isimli şarkısıyla müzikseverlerle buluşuyor. Türkülere gönül vermiş, türkülerle yorulmuş, türkülerle büyümüş Atakan Yıldırım, 5 Mart 2021’de We Play etiketiyle dijital platformlarda yerini aldı.“Kayboldum Dünyanda” türküsünün sözleri ve bestesi de Atakan Yıldırım’a ait. Parçanın aranjörü Görkem Baharoğlu, kayıtları We Play stüdyosunda yapılan “Kayboldum Dünyanda”nın gitar, bas gitar ve saksafonu da Görkem Baharoğlu çaldı.

Seni ilk gördüğümde,

Kapısı çaldı yüreğimin,

Usulca girdin içeriye,

Sustu şiirlerim.

Kayboldum dünyanda,

Çıkış yok bana,

Kayboldum rüyanda,

Bir yol göster bana.

Atakan Yıldırım Kimdir?

12 Şubat 1997’de İstanbul’da dünyaya gelen Atakan Yıldırım, üç yaşında ailesiyle birlikte İzmir’e taşındı. İlk ve ortaokulu İzmir’de okuyan Atakan, babası sayesinde bağlamayı bağlamayı tanıdı. İlkokul ikinci sınıftayken bağlama kursuna başlayarak müzik hayatına ilk adımını attı. Dokuz yaşında Çiğli Belediyesinin açtığı bir yarışmada bağlama birincisi olan Yıldırım, Yine bu yaşlarda Özbekistan’da pek çok ülkeden çocukların bulunduğu kampta Türkiye’yi temsil etti. Çeşitli konser ve etkinlikte sahne alan Atakan Yıldırım, Liseye İzmir Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesinde başladı, İstanbul Cemal Reşit Rey Güzel Sanatlar Lisesinde tamamladı.

Lise öğrenimine devam ederken bir yandan sokak müzisyenliği ve özel dersler gibi faaliyetler sayesinde hayatına yön vermeye, müzikle bağını sürdürmeye devam eden Yıldırım, 2014 yılında Kanal D’de yayınlanan, X Factor/Star Işığı ses yarışmasında yarıştı, güzel dereceler elde etti ve finalist oldu. Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalına giren Yıldırım, Bu süreçte üretmeyi ve yeni şeyler öğrenmeyi kendine hedef bildi. 2017 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu “Şimdi Gençlik Zamanı” adlı yarışmada “Söz-Müzik” dalında Türkiye 1.si olan Atakan Yıldırım, Ağustos 2019’da söz ve müziği kendisine ait olan “Solmadın”, Aralık 2019’da Aşık Daimi’nin “Ey Şahin Bakışlım” isimli türküsünü farklı bir düzenlemeyle dinleyicilerle buluşturdu. 

Kayboldum Dünyanda

Söz-Beste: Atakan Yıldırım
Düzenleme: Görkem Baharoğlu
Gitar: Görkem Baharoğlu
Bas Gitar: Görkem Baharoğlu
Saksafon: Görkem Baharoğlu
Kayıt: Haluk Polat
Mix: Görkem Baharoğlu
Mastering: Süha Duran
Kayıt-Editing: We Play

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)