Ayşe Mine Kimdir, Nerelidir?

Cumartesi akşamları ekranlara gelen İBO Show konukları her bölümüyle izleyicileri geçmişe götürüyor. Bu akşam İBO Show konukları arasında olan Ayşe Mine kimdir, nerelidir?

Magazin 06.02.2021, 20:59 06.02.2021, 21:51
Ayşe Mine Kimdir, Nerelidir?

İBO Show konukları her bölümüyle izleyicileri geçmişe götürüyor. Bu akşam İBO Show konukları arasında olan Ayşe mine kimdir, nerelidir?

Cumartesi günlerinin sevilen programlarından sevilen sanatçı İbrahim Tatlıses'in sunduğu İbo Show'a bu hafta Türk Sanat Müziği ve arabesk ağırlıklı bir bölümle seyirci karşısına çıkıyor. İbo Show'un konuklarının kim olduklarıvatandaşlar tarafından araştırılıyor.

AYŞE MİNE KİMDİR?

30 Ocak 1961'de İstanbul'da dünyaya gelen Ayşe Mine'nin asıl adı Ayşe Akyüz'dür.İstanbul’da yorgancılık yapan babası Celâlettin Akyüz, annesi ise Ender Hanım olan Mine'nin Anne tarafı İstanbullu, baba tarafı ise Trabzonludur. Eğitim hayatına Mecidiyeköy 6 Ekim İlkokulu’nda başlayan Ayşe mine Ortaokul ve liseyi Mecidiyeköy Lisesi’nde bitirdi.

Hanüz 16 yaşında çıkardığı ilk 45’lik plağından "Demek Ki Öyle" isimli şarkısı ile ünlenen Ayşe Mine, Müzik kariyerini pop müzik tarzında söylemeye başlayarak yaptı.Ve 80’li yıllarda pop müzik söylemeyi bırakıp arabesk müziğe geçmiş ve kendi tabiriyle "kırık arabesk" türünde plak ve kasetler yayımladı. Erkek Milleti isimli plağı ile Altın Long Play Ödülü'nün sahibi olan Mine,1994 yılında ise Mutlugiller dizisinde başrol oynadı.

Erkek Milleti sinema filminden 8 yıl sonra 1994’te senaryosunu Vecdi Uygun’un yazdığı ve yönetmenliğini Demirhan Ersunar’ın yaptığı Mutlugiller isimli televizyon dizisinin başrolünde kendisi olmasının yanı sıra Meral Zeren, İbrahim Gündoğan, Diler Saraç, Sadettin Erbil, Canan Hoşgör gibi oyuncularla da birlikte oynadı. 1979 senesinde Ergün Günaydın'la evlenen ve daha sonra boşanan sanatçının Ergün Günaydın ile evliliğinden 1980 yılında doğan Cenk ve 1981 yılında doğan Berk ile birlikte iki oğlu var.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)