Baraj Dizisinde Neler Oluyor? Bu Çarpıklığa Dur Deyin!

Fox tv'de yayımlanan Yasak Elma ve Baraj gibi dizilere baktığımızda endişelenmemek mümkün değil. Ahlak kaidelerini ayaklar altına alan ve gençlerimize kötü örnek olan bu dizilere neden dur denilmiyor?

Magazin 23.03.2021, 19:42 23.03.2021, 20:33
Baraj Dizisinde Neler Oluyor? Bu Çarpıklığa Dur Deyin!

FOX TV'nin çok seyredilen ‘Yasak Elma, ‘Baraj gibi dizilere nasıl bakmak gerekiyor? Yayınlanmasına müsade edilen, Türk toplumunun bütün değerlerini ayaklar altına alan ve kötü örnek teşkil eden bu dizilere ne zaman dur denilecek? Türk toplumunun aile yapısını alt-üst eden bu diziler geleceğimizi temsil edecek olan gençlerimize nasıl bir ahlaki temel sunduğu ap-açık ortadayken RTÜK uyuyor mu?

"İstanbul sözleşmesi" nin kaldırılmasıyla birlikte ortalığı ayağa kaldıranlar Televizyonlarda yayımlanan bu ve benzeri dizilerin aile yapısını param parça etmesine neden tepki göstermiyorlar? Skandal sahneleriyle ön plana çıkan dizilerin gençlerimizin ahlakını bozduğunu belirten vatandaşlar bu ve benzeri ahlaksız dizilerin bir an önce yayından kaldırılmasını istiyor.

Daha önce FOX TV'nin "Yasak Elma" dizisi hakkında hazırlanan raporu  değerlendiren RTÜK Üst Kurul, yapımda çocuk ve gençler için olumsuz rol modeller oluşturulduğunu, kutsal değerlere saygısızlık yapıldığını ve çarpık ilişkilerin normal gibi gösterildiğini ileri sürmüş yayın ilkelerini ihlalden, yayıncı kuruluşa idari para cezası uygulamıştı.

Rezaletlerin diz boyu olduğu ‘Baraj’ dizisiyle Başrol oyuncuları Tarık ve Nehir karakterlerinin gayrimeşru ilişkileri rol model olarak gösterilerek Türk aile yapısınının temellerini dinamitlemiştir.

Yönetmenliğini hasan Tolga Pulat'ın yaptığı Oyuncular : Feyyaz Duman, Biran Damla Yılmaz, Burak Yörük, Iman Casablanca, Sumru Yavrucuk'un olduğu Baraj Dizisi bütün çarpık ilişkileriyle bu akşamda yayında olacak.

Yalanın-dolanın- ilişki çarpıklığı ve aile kavramı ile izleyicilerin kafasını allak bullak eden bu tür dizilerin RTÜK tarafından değerlendirilerek yayınlanmasının durdurulması bekleniyor.

Kaynak: GARABEY
Yorumlar (0)