Belgrad'da Türk Film Haftası Programının kapanış konuğu Hülya Koçyiğit oldu

Yunus Emre Enstitüsü tarafından Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da gerçekleştirilen “Türk Film Haftası” programı “Susuz Yaz” filmin başrol oyuncusu yeşilçam’ın dört yapraklı yoncasının güzide ismi Hülya Koçyiğit ile sonlandırıldı.

Magazin 21.09.2019, 16:08
Belgrad'da Türk Film Haftası Programının kapanış konuğu Hülya Koçyiğit oldu

Türkiye Cumhuriyeti Belgrad Büyükelçiliği tarafından Sinema Genel Müdürlüğü ve Belgrad Dom Omladine (Gençlik Evi) ’nin destekleriyle, Yunus Emre Enstitüsü tarafından Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da gerçekleştirilen “Türk Film Haftası” programı “Susuz Yaz” filmin başrol oyuncusu yeşilçam’ın dört yapraklı yoncasının güzide ismi Hülya Koçyiğit ile son buldu.

Yunus Emre Enstitüsü’nün düzenlediği Belgrad Türk Filmi Haftası’nın açılışı 15 Eylül 2019’da ‘Aşk Tesadüfleri Sever’ filminin gösterimi ile gerçekleştirildi.

film haftasında ‘Organize İşler 2’, ‘Türk İşi Dondurma’, ‘Ahlat Ağacı’ ve ‘Unutursam Fısılda’ gibi başarılı Türk filmlerin yansıra dünyanın farklı noktalarında yıllarca gösterimi gerçekleştirilen baş yapıt “Susuz Yaz” filmi de Belgradlı sinemaseverlerin beğenisine sunuldu.

Belgrad Dom Omladine’de 6 gün boyunca 11 filmin gösterimi gerçekleşti. Türk film Haftasında Türk sinemasının duayeni Hülya Koçyiğit sinemaseverlerle bir araya getirdi. Belgrad Türk Film Haftasına onur konuğu olarak katılan Koçyiğit, katılımcılarla birlikte Susuz Yaz filmini izledi.

“O günleri tekrar yaşadım”

Seyircilerle birlikte “Susuz Yaz” filmini izleyen Hülya Koçyiğit, “Aradan yıllar geçse de yaşanılmış o günleri her izledikçe tekrar yaşamak çok duygulandırıyor” dedi.

Ayrıca soruları yanıtlayan Koçyiğit, “Belgrad’da olmaktan çok mutluyum. Bugün Belgrad’ı gezme ve insanlarla konuşma fırsatı buldum. Bizlerin çok fazla ortak noktası var. Ortak çok fazla kelimemiz, birbirine yakın kültürlerimiz var. Yeşilçam filmlerini izlerseniz film konularımızda ve filmlerde de ortak noktalarımızın olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P