Alexa

Cevher'den iddialı bir klip: Merhametsiz (Cevher Kimdir?)

Arabesk ve pop şarkılara yaptığı kendine has yorumu ile dikkatleri üzerine çeken Ünlü şarkıcı Cevher, müzik listelerini alt üst eden ‘’Merhametsiz’’ adlı parçasına yaptığı remikse Almayan’da iddialı bir klip çekti. Cevher Kimdir?

Cevher'den iddialı bir klip: Merhametsiz (Cevher Kimdir?)

Ünlü Şarkıcı Cevher, ‘’Merhametsiz’’ adlı yeni albümünü hayranlarının beğenisine sundu.Sosyal paylaşım sitelerinde de imgi gören cevher cevher kimdir? Cevher müziğe ne zaman başladı?

Tüm müzik marketlerinde yerini alan yeni albüm, müzikseverler tarafından yoğun ilgi gördü. Kısa sürede binlerce dinleyiciye ulaşan parçaya, Türkiye’nin birçok ilindeki başarılı DJ'ler özel remiksler yaparak Cevher ile paylaştı.

DJ'lerin paylaşımlarını ele alan usta sanatçı, ''Merhametsiz'' adlı parçasına Tarık İster'in aranjörlüğünde özel bir remiks hazırladı. Öte yandan, Cevher müzik listelerini alt üst eden remiksi için Almaya'nın  Köln şehrinde beş dönüm arazi üzerine kurulu Odenien-Köln Festivalinde iddialı klip çekti. Kemal Kekeva yönetmenliğinde yaklaşık 3 gün süren çekimlerde, elde edilen dinamik yapı ve kaliteli görüntüler başarılı bir klip olacağının sinyalini verdi.

unlu sarkici cevher kimdir?

Cevher Kimdir?


Cevher Cevher 7 Ocak 1981’ de Ankara'da doğdu. Trabzonlu bir ailenin ilk çocuğudur. Eğitim hayatını Ankara'da tamamladı., müziğe ilk adımını “Ankara Başkent Musiki Cemiyeti” ne girerek attı. Diğer taraftan “Kültür Bakanlığı Türk Halk Korosu” solisti olarak çalışmalarına devam etti. İlk iş çocukluk hayali, Üsküdar Musiki Cemiyeti'ne gitmekti. Yine bir diğer hayali olan “İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı” nda Batı Solfeji eğitimi alarak, 2005 yılında ilk albüm projesi olan “Sen Anlarsın"ı çıkardı.  Albümle; Arabesk-Fantazi dalında birçok ödüle layık görüldü. 2005 yılında ilk albüm projesi olan "Sen Anlarsın"ı piyasaya çıkardı. Bu albümle; Arabesk-Fantazi dalında birçok ödül aldı. 2012'de Aysel Gürel - Ayla Çelik imzalı “Salkım Söğüt" adını taşıyan 4 şarkılık bir maxi single çıkardı.

2014'de, "Şüpheli" isimli teklisiyle, radyoların en çok çaldığı şarkılar arasına girdi. 2015’de, "Canlı Stüdyo Arabesk" projesini hayata geçirdi. Dijital platformda yorumladığı arabesk cover şarkılarla büyük beğeni topladı. 2017 Haziran’ ında, 2 yıldır üzerinde çalıştığı sözü ve müziği kendisine ait, Suat Aydoğan aranjörlüğünde hazırladığı “Merhametsiz” isimli albümüyle müzikseverlerle buluşmuş oldu.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2018, 21:46
YORUM EKLE