Alexa

Derdi Olan Şarkılarımız Olursa Pop Müzik Bitmez!

Rap müziğin yükselişe geçerek pop müziğin düşüşte olduğu 2019 yılının son günlerinde ünlü isimler rap’in neden bu kadar yükselişte olduğunu yorumlamaya ve tartışmaya devam ediyor.

Derdi Olan Şarkılarımız Olursa Pop Müzik Bitmez!

2019 yılının son günlerinde ünlü isimler rap’in neden bu kadar yükselişte olduğunu yorumlamaya ve tartışmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde yayınlamış olduğu “Kol Kanat” şarkısıyla yeniden gündeme gelen güzel sanatçı Günseli Deniz’de; derdi olan ve ne anlattığı belli olan şarkılarımız olsaydı pop müzik bu kadar düşüşe geçmezdi diyerek ekledi;

“Rap müziğin bize anlatmak istediği şeyler var. Hepsi söz odaklı, anlam odaklı. İnsanlar artık ruhu olan şarkılar arıyorlar ve aslında 90’ları da bu yüzden özlüyorlar. Cover ve akustik yorumlarda müzisyenler 90’ları tercih ediyor; müthiş bir özlem var geçmişe ve bunun sebebi şarkıların sözlerinde yatan güzel anlamlar.

 Aşk, mutluluk, hüzün gibi güçlü duygular en iyi bu dönemde ifade edilmiş. 

Birbirinin aynısı fabrikasyon  şarkıların çok fazla olması rap müziğe fırsat yarattı bu yıl ve o da bu fırsatı iyi değerlendirdi. 

90’lar daki müziğin anlattığı bir şeyler vardı, şimdilerde ise rap müziğin anlatmaya çalıştığı şeyler var ve kalıcı olacak. Pop bitti diyorlar ama bitmez, sadece gözden düştüğü bir dönem geçirebilir. Dilerim daha çok ruhu olan, kalbe dokunan şarkılar üretilir ve pop müzik eski tahtına oturur.''

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2019, 14:34
YORUM EKLE