Derya Bedavacı, Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşındadır

Derya Bedavacı. Beste, Müzik ve konuk olduğu platformlarda da gündeme geliyor. Şu sıralar, Müzik severler, 'Derya Bedavacı kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?' merak ediyor.

Magazin 22.06.2021, 23:02 23.06.2021, 00:23
Derya Bedavacı, Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşındadır

Yorumcu kimliğinin yanı sıra besteleri ile de adından söz ettiren Derya Bedavacı kimdir merak ediliyor. Birçok sanatçıya beste veren ve son zamanlarda çıktığı platformlarda da göz dolduran sanatçı Bedevacı, Yorumcu kimliğinin yanı sıra besteleri ile de öne çıkıyor. Peki, Derya Bedavacı kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Arabesk müziğinin sevilen isimlerinden Derya Bedavacı ile ilgili detayları bu sayfada görebilirsiniz.

Derya Bedavacı kimdir?

Müzik dünyasının sevilen seslerinden birisi olan Derya Bedavacı, 1981 yılında dünyaya geldi. Aslen Sivas’lı olan bazı kaynaklarda zmir doğumlu olduğu belirtilmektedir.

7 kardeş olan Derya Bedavacı ailenin üçüncü çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Hayatını ailesi ile birlikte İzmir’de sürdüren sanatçı Bedavacı, Eşi Davulcu, baterist  Murat Bedavacı ile evlidir. Ada Su isminde bir kızı bulunmaktadır. 

Hakan Altun ile birlikte seslendirdiği Kavuşmalıyız isimli tekli çalışması ile öne çıkan Derya Bedavacı, duygusal bir kişiliğe sahip olduğu için şiirde yazmaktadır. Derya Bedavacı, akustik cover müzik yapmaya ve yorumcu yanını ortaya koymayı tercih etmektedir. Murat Bedavacı ile aynı sahneyi paylaşan Bedavacı işini çok sevdiğini, gecenin sonuna kadar keyifle işlerini yapıp huzurla evlerine dönmekten büyük mutluluk duyduğunu dile getirmiştir.

Bedavacı. bir röportajında, "Hakan Altun ile 2016 yazında ortak bir arkadaşımızın beni ona dinletmesi vesilesiyle bir araya geldik. Sonrasında da Hakan Altun’un da müzik yönetmenliğini yapan Aydın Kara prodüktörlüğünde albüm yolculuğum başlamış oldu." ifadelerine yer vermiştir.

Derya Bedavacı albüm çalışmaları

2018 yılında söz ve besteleri kendisine ait olan 'Sayende' isimli albüm’ü müzik severler ile buluşturdu. 

Hakan Altun 'Yıllanmış eşya’yı dinlemiş ve çok beğenmiş ardından Hak Yapım ailesine katılmıştır.

Derya Bedavacı, yorumcu kimliğinin yanı sıra besteleri ile de adından söz ettirdi. Kubat‘ın seslendirdiği Veda, Buram Buram, Eyvah, Hakan Altun’un seslendirdiği Saki ve Ferhat Göçer‘in seslendirdiği Sanane

Resmi sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde kullanan başarılı sanatçının instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 100 bin civarındadır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)