Alexa

Diriliş Ertuğrul 148. Bölüm Fragmanı Yayınlandı

TRT1'in sevilen dizilerinden Diriliş Ertuğrul 147. son bölümünün ardından merakla beklenen 148. yeni bölüm fragmanı yayınlandı.

Sevilen dizi Diriliş Ertuğrul'un 148. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Vatandaşlar tarafından beğeniyle izlenen Diriliş Ertuğrul her bölümüyle heyecan yaşatıyor. Diriliş Ertuğrul 147. bölüm de neler oldu?

SON BÖLÜMÜNDE NELER OLDU?

Beybolat’ı köşeye sıkıştıran Ertuğrul Bey ve İlbilge, Beybolat’ı yakalayacakken nehire atlayarak kaçar. Bunun üzerine Ertuğrul Bey, Alpları Nehire gönderip Albastı’nın cesedini bulmalarını ister. Ancak Nehir’e Kayı Alplarından önce gelen Arıkbuka Kayı Alplarnı şehit eder ve Albastı’yı kurtarır. Onu mağarasına götürerek tedavi eder.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL YENİ 148. BÜLÜM FRAGMANI

Çarşamba akşamları izleyicisini ekrana gelen Diriliş Ertuğrul yeni bölümüyle heyecanlı bir bölümü geride bıraktı. Gözler 148. bölüme çevrildi. Merakla beklenen Diriliş "Ertuğrul" 148 yeni bölüm fragmanını kapsamhaber den izleyebilirsiniz.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL KONUSU

Diriliş Ertuğrul, Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşunu konu alıyor. Devlete ismini vermiş olan Osman Bey’in babası Ertuğrul Gazi’nin hikâyesinin konu edinildiği dizide, Kayı Boyu’nun mücadeleleri ve hangi süreçlerden geçerek devletleştiği anlatılıyor. Kayı Boyu’nun bu süreçte yaşadığı zorlukları bileğinin ve imanının gücüyle nasıl aştığının anlatıldığı dizide, zengin karakter havuzu sayesinde hemen hemen döneme dair er ipucuna değiniliyor.

Dizinin ilk sezonunda Kayı Boyu’nun alplerinin Tapınak Şövalyeleri’ne ve diğer bazı bölgesel güçlere karşı verdiği mücadeleler anlatılmakta. Bir yandan yerleşilecek yurt bulma arayışı da bulunuyor. İkinci sezonda ise hikâye Moğollar ekseninde şekilleniyor. Meşhur Moğol istilalarının Anadolu’da bıraktığı izlere değiniliyor. Dizinin üçüncü sezonunda ise Kayı Boyu artık kuruluş temellerinin atıldığı Söğüt bölgesine yerleşmiş bulunuyor. Ertuğrul Bey’in önderliğinde, Candaroğulları ve Bizans’a karşı mücadeleye girişen boy, tüm mücadelelerden daha da güçlenerek ve büyüyerek çıkıyor.

YORUM EKLE