Doğa Rutkay, 'Şiddete karşı Ben Varım' Kampanyasına Sesiyle Destek Verdi

Ünlü oyuncu Doğa Rutkay, “Şiddete karşı Ben Varım” kampanyasına sesiyle destek verdi. Rutkay, “Kadına yönelik şiddet kabul edileez. Bu toplumsal sorunla hep birlikte mücadele etmeliyiz” dedi.

Magazin 16.07.2020, 22:54
Doğa Rutkay, 'Şiddete karşı Ben Varım' Kampanyasına Sesiyle Destek Verdi

Doğa Rutkay, Vodafone’un kadına yönelik şiddetle mücadelede farkındalığı artırmak için başlattığı “Şiddete karşı #BenVarım” kampanyasına destek verdi. “Kadına yönelik şiddet kabul edilemez. Bu toplumsal sorunla hep birlikte mücadele etmeliyiz” ifadelerini kullanan Rutkay, kampanya için çekilen reklam filminin sesi oldu.

Kadına yönelik şiddetin kabul edilemez olduğunu belirten Doğa Rutkay, “Kadına yönelik şiddet, tüm dünyanın ortak sorunu. Bu toplumsal sorunla hep birlikte mücadele etmeliyiz. Vodafone’un kadına şiddetle mücadelenin önemini vurgulayan kampanyasında yer almaktan büyük mutluluk duydum. Herkesten ricam, kampanyaya destek vermeleri ve #BenVarım etiketiyle paylaşım yapmaları. Sesimiz ne kadar yükselir, sayımız ne kadar artarsa, kadına yönelik şiddetle mücadelede o kadar güçleniriz. Bu mücadelede el ele, yürek yüreğe, kol kola olmalıyız” dedi.

#BenVarım demesi hedefleniyor. “Şiddete karşı #BenVarım de, acılar maskelenmesin mesajının verildiği kampanyada, Vodafone da Türkiye Vodafone Vakfı’nın geliştirdiği “Kırmızı Işık” uygulamasıyla şiddetin karşısında, kadınların yanında durduğunu hatırlatan ünlü oyuncu rutkay, Türkiye Vodafone Vakfı’nın kadınların şiddetten korunmasına destek olmak ve kadınlara yönelik şiddetle mücadele konusunda onları bilgilendirmek amacıyla 6 yıl önce hizmete sunduğu “Kırmızı Işık” uygulaması yenilendi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı desteğiyle hayata geçirilen ve bugüne kadar 331 binin üzerinde indirilen uygulama, görme engelli bireylere yönelik sesli ekran okuyucusu özelliği ve mülteci kadınlar için Arapça dil seçeneği ile daha fazla kadına ulaşacak.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
orta şiddetli yağmur