Alexa

Dünden Bugüne Acun Ilıcalı Kimdir?

Son yıllarda adından sıkça söz ettiren Acun Ilıcalı, girişimcilik ruhu, televizyonculuk ve yapımcılık gibi kişiliğinin yanı sıra gündemde kalmayı da başaran bir sanatçıdır. Peki Acun Ilıcalı kimdir? Hayatını nasıl devam ettirir? Acun Ilıcalı kaç yaşındadır?

Dünden Bugüne Acun Ilıcalı Kimdir?

Acun Ilıcalı farklı micacı ve kişiliğiyle adından söz ettiren ve el attığı işlerde başarılı olan son yılların en başarılı insanlarından birisi olarak karşımıza çıkmaya devam ediyor. Genç yaşına rağmen çalışkanlığıyla tanıdığımız Acun Ilıcalı, yaptığı programlarla da Türkiye'de televizyon tarihine geçiyor. Türkiye'de yaşayan insanların yanısıra dünya vatandaşlarıda Ilıca'nın kim olduğunu merak ediyor.

ACUN ILICALI KİMDİR?

Acun Ilıcalı, Erzurum, Ilıca ilçesi doğumlu Ergün ve İlknur Ilıcalı'nın ikinci çocuğudur. Ilıcalı, 29 Mayıs 1969'da Edirne'de dünyaya gelmiştir. Ömer Cenker Ilıcalı adında bir abisi bulunuyor. Babası müteahit, annesi de üniversite eğitimi almış bir müdürdü. 5 yaşında başladığı ilk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra Lise eğitimine İstanbul'da Kadıköy Maarif Koleji'nde tamamladı.

Daha sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nü kazandı,ancak üniversiteyi bitiremedi. 1990 senesinde anne ve babasını trafik kazasında kaybeden Acun Ilıcalı, yaşadığı bunalımın etkisiyle eşi Seda'dan ayrıldı.  

ACUN ILICANIN ZAFERLERİ 

1995 senesinde bir kot dükkanı açarak ticarete atılan Acun Ilıcalı başarılı olamadı. Bir arkadaşı vasıtasıyla İlker Yasin'le tanışan Acun Ilıcalı Beşiktaş muhabiri olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra Şansal Büyüka'nın ekibine, Show TV'ye transfer olan Ilıcalı, 2002 yılında "Acun Firarda" adı altında ayrı bir program yaparak sunmaya başladı.

2005 yılında ise Acun Medya adlı prodüksiyon şirketini kurdu. Fear Factor, Survivor, Kızlar - Erkekler, Survivor Türkiye - Yunanistan, Survivor Aslanlar - Kanaryalar, Var mısın Yok musun, Devler Ligi , Yetenek Sizsiniz ve Yok Böyle Dans programlarının yapımcısı, jürisi ve sunucusu oldu.

Acuin Ilıcalı, 2005 yılında, 36 yaşında vergi rekortmenleri arasına girdi.

Show Tv'nin '81 İl 81 Okul' adlı sosyal sorumluluk projesinde yer aldı. 2007-2008 yılları arası Uğur Dündar tarafından sunulan "Yoksa Rüya Mı?" adlı aktüel programın yapımcılığını üstlendi. Muhabir olarak girdiği televizyon sektöründe Türkiye'nin en önde gelen yapımcısı olarak isim yapan Acun Ilıcalı ,14 Kasım 2013 tarihinde tv8'i satın aldı. TV kanalının sahibi olduğunu ilan eden Ilıcalı, MNG gurup başkanı ve tv8 kanalının sahibi olan Mehmet Nazif Günal ile anlaştığını, satın alma sürecinin başladığını Twitter'a yazdı.

2014 yılında tv8 kanalında gösterime giren Ütopya adlı bir yarışma programı başlattı. ,

Filmleri ve Dizileri :

2011 - Pis Yedili (Kendisi) (TV Dizisi)

2010 - Sinyora Enrica ile İtalyan Olm... (Konuk Oyuncu) (Sinema Filmi)

2009 - Adab-ı Muaşeret (Konuk Oyuncu) (Sinema Filmi)

2005 - Dikkat Şahan Çıkabilir (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)

2004 - 2007 - Avrupa Yakası (1. Sezonda ve 4. Sezonda) (Kendisi) (TV Dizisi)

2002 - Mumya Firarda (Sinema Filmi)

2001 - Tatlı Hayat (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)

ACUN SAHALARDAN İNMİYOR

Amerika da yayınlanan  Exatlon yarışmasına katıldı. Acun ılıcalı haberi sosyal medya üzerinden ( ınstgram ) hesabından duyurdu  

 Geçen sezon antrenmanlarını yaptığı salonda her gün Exatlon izleyen Yoel Romero'nun Exatlon yarışmasına katılması UFC'de 'ABD'li karma dövüş sanatları organizatör şirketi) Amerika ve Instagram'da büyük yankı uyandırdı.,  UFC ve MMA dünyasının en önemli ismi Conor Mcgregor, Yoel'in Instagram gönderisine yorum yaparak Exatlon macerasına destek verdi. 

 ACUNMEDYA’ NIN BÜYÜK GURURU

Acun Ilıcalı o anların görüntülerini sosyal medya hesabından "UFC'nin en büyük yıldızlarından Yoel Romero, Amerika'da yayınlanan Exatlon yarışmamıza katıldı. Dövüş dünyasının en önemli isimlerinden birini yarışmamızda görmenin gururunu yaşıyoruz. Yoel’e başarılar diliyoruz" notuyla paylaştı.  

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2019, 14:35
YORUM EKLE

banner325