Alexa

Fatih Bulut'un "Çok Sevdim Yalan Oldu" mu, Akan'ın "Zalim Geceler" mi?

Söz ve Müziği kendisine ait olduğunu iddia eden Kayserili düğün sanatçısı Fatih Bulut, "'Çok Sevdim Yalan Oldu' sosyal medyayı sallamaya devam ediyor. Kısa zamanda parlayan ve tüm dikkatleri üzerine çeken Sanatçı Fatih Bulut'un şarkısı çalıntı mı?

Fatih Bulut'un "Çok Sevdim Yalan Oldu" mu, Akan'ın "Zalim Geceler" mi?

Fatih Bulut "Çok Sevdim Yalan Oldu' şarkısıyla magazin dünyasında önemli bir çıkış yakaladı. sosyal medyayı birbirine katan Bulut, şu sıralarda çok konuşulan bir sanatçı haline geldi. 

Kısa zamanda parlayan ve tüm dikkatleri üzerine çeken kayserili düğün sanatçısı Fatih Bulut,  ‘Uykular haram oldu. Çok Sevdim Yalan Oldu’ şarkısı ile trendlerde dünya listesine girdi.

İrem Sak’ın paylaşmasının ardından dikkatleri üzerinden toplayan Fatih Bulut'un  video klibi 13 milyonu aştı. 

video klibi ile büyük ses getiren Fatih Bulut'un şarkı sözleriyle ilgili çalıntı olduğu iddia edildi. Şarkının söz yazarı Tarsuslu Aşık Hüseyin Akan, olduğu ve bununda ispatladığını belirtti. Akan, şarkıyı 1987 yılında cezaevinde bestelediğini söyleyerek, orijinal isminin Zalim Geceler olduğunu belirtti. 2010 yılında yayınlanan Pusula Film tarafından yapımcılığı üstlenen, TRT ile Kültür Bakanlığının desteğiyle yayınlanan 'Cono Ahmet ve Çocukları' isimli belgeselde bu eserin yer aldığını belirtti.

Şarkıyı zamanında notere de tasdiklettiğini de belirten Akan şarkının acıklı bir hikayesin olduğunu söyledi.

"Çok Sevdim Yalan Oldu" şarkısının hikayesi (Zalim Geceler)

Sanatçı Hüseyin Akan, Zalim Geceler'i 1987 yılında askeri cezaevinde bestesini yapmış. Eşi ve çocuğunu görmek için komutanından izin istemiş. İzni alamayınca da kaçmış. sanatçının "umut ışıklarının sönmesi" bu olaya dayanıyormuş. Askerden kaçtığı için dostlarının sırt çevirmesi, henüz bir yaşında olan oğlunun hasretiyle o dönem gözüne uyku girmemesi bu şarkıyı yazmasına neden olmuş.

Uykular haram oldu gençliğim bak,

Talan da oldu çok sevdim yalan oldu

zalım geceler Geceler geceler yıktı geceler

Geceler geceler zalım geceler...

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2019, 12:07
YORUM EKLE