Güler Işık Kimdir, Nerelidir, Ne Zaman Kapandı?

Demet ve Alişan ile Sabah Sabah'a prograına katılan Güler Işık ilahi okudu. Güler Işık hac görevini yerine getirmesinin ardından kapanarak sahneden elini çekmişti. Peki Güler Işık kimdir, nerelidir?

Magazin 08.03.2021, 10:06
Güler Işık Kimdir, Nerelidir, Ne Zaman Kapandı?

Güler Işık gündeme gelmesinin ardından kim olduğu araştırılmaya başladı. 'Güler Işık kaç yaşında, nereli, hastalığı ne?' gibi sorularada cevap arayan vatandaşlar, Usta şarkıcı Güler Işık'ın hayat hikayesini merak ediyor.

'Demet ve Alişan ile Sabah Sabah' programın konukları arasında yer alan Güler Işık, ilahi okudu ve hayat hikayesini anlattı. Dişi İbrahim Tatlıses lakabıyla bilinen Güler Işık, Ankara Radyosu tarafından gerçekleştirilen bir yarışma ardından 5 sinema ve tv filmi ile bir dizide de rol aldı ve Kırgın, Şey Yani, Acılar albümleriyle tanındı.

GÜLER IŞIK KİMDİR?

Güler Işık, 30 Haziran 1967 tarihinde dünyaya geldi. Aslen Şanlıurfa Siverekli olan Güler Işık, Babasının desteği ile Gaziantep Halk Evi'nde 2 sene Halk Müziği eğitimi aldı. Güler Işık daha sonra çay bahçelerinde programlar yapmaya başladı ve 1977 senesinde Ankara'ya taşınarak burada, Ankara Radyosu tarafından gerçekleştirilen bir yarışmayı kazandı.  henüz kaset çıkarmadan televizyon dünyasına adım atan ve plakçılardan kaset teklifleri almaya başlayan Güler Işık, Müzik kariyerinin dışında oyunculuk geçmişi de bulunuyor. 5 sinema ve tv filmi ile bir dizide de rol alan Işık, Türk Halk Müziği'nin usta isimlerinden Güler Işık, Kırgın, Şey Yani, Acılar albümleriyle tanınmaktadır.

GÜLER IŞIK HASTALIĞI NEDİR?

Güler Işık, bir dönem kanser hastalığıyla mücadele etti. Umre ziyaretinde iyileşeceğini işaret eden bir rüya gördüğünü belirten Işık, rüyası doğru çıkınca şifa bulduğunu ifade eti ve ardından tesettüre girdi.

Güler Işık, rüyasında, koltuk altımdan 3 tane böcekle her şeyin çıktığını gördü ve Umreden döndükten sonra ameliyat olması gerektiği için doktoruna gitti. doktoruna 'ben de o hastalık gitti biliyorum" diyen Işık, .'Doktorum koltuk altı lenflerime bakmak istedi. Ameliyattan sonra kontrol edildiğinde 'süper süper süper hiçbir şeyin yok tertemizsin' dedi. Böyle hastalığın geçip gittiğini belirtti.

Hastalığını atlattıktan sonra müziği bırakma kararı alan Güler Işık,"Dinimiz öğrendikten sonra istemiyorum, o maneviyatı, o huzuru yaşadım içimde. Hiç özlemiyorum, o kadar mutluyum ki. O dünyanın çok boş, çok yapmacık olduğunu daha iyi anlıyorum."de.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442