İbo Show, bu akşam ekranları yine patlatıyor

İbo Show'da 27 Şubat konukları izleyicllere güzel bir akşam yaşatacak. 27 Şubat 2021 Cumartesi akşamı yayınlan İbo Show diğer televizyon ekranlarına renk getirdi.

Magazin 27.02.2021, 20:26 27.02.2021, 22:52
İbo Show, bu akşam ekranları yine patlatıyor

İbrahim Tatlıses'le İbo Show'da bu haftaki konuklarıarasında bulunan Sevcan Orhan, Safiye Soyman, Faik Öztürk, Davut Güloğlu ve Mümin Sarıkaya bulunuyor. Star TV'de ekranlara dönen 'İbo Show'un yeni bölüm konukları merak ediliyordu. 27 Şubat 2021 Cumartesi akşamı yayınlanacak programın bu haftaki konukları izleyicilere performans sergileyecekler. Peki, bu akşam İbo Show'da kimler var? 

İbo Show'un yeni bölümü cumartesi akşamı saat 20:00'de ekrana gelecek yeni bölüm ise 21'de ekranlarda olacak. İbo Show konuklarnın özgeçmişleri nedir?

Sevcan Orhan Kimdir?

Türk halk müziğinin yeni kuşak temsilcilerinden biri olan Sevcan Orhan, Son yıllarda türküleri yorumlamasındaki başarı ile de dikkat çekmeye başladı. 16 Ağustos 1982 tarihinde İstanbul'da doğan Orhan, Aslen Erzincanlıdır. özel bir müzik okulunda bağlama, solfej, nota eğitimi ve repertuar dersleri almaya başlayan ve aynı zamanda ortaokul ve lise öğrenimini tamamlayan Sevcan Orhan,  Lise yıllarında Milliyet gazetesinin düzenlediği "Liselerarası Türk Halk Müziği Yarışması"nda 3. oldu.

1999 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümünde okumaya başlayan Sevcan Orhan, 2003 yılında "Aşıklık Geleneği İçerisinde Aşık Mahzuni Şerif'in Yeri ve Önemi" adlı bitirme ödevini hazırlayarak "Ses Eğitimi Bölümü"nden üçüncülük derecesiyle mezun oldu.

"Nenni Bebek" isimli albümünü 2000 yılında yapan Sevcan Orhan, 2001 yılında yedi yıldır eğitim aldığı "Müzik Okulunda solfej ve bağlama dersleri vermeye başladı. Okul dahilinde çok önemli konser çalışmalarına katıldı.

Sevcan Orhan sırayla,

TRT İNT, TRT TÜRK ve TRT AVAZ kanallarında 4 yıl süreyle canlı olarak yayınlanan "Tatlı Dile Güler Yüze" adlı müzik programının sunuculuğunu ve solistliğini yaptı.

Cem Radyo'da "SAZINDA USTALAR" adlı müzik programını hazırlayıp sunan, Yine Cem Radyo'da 2010 yılında "Sevcan Orhan Mikrofonda" adlı programı hazırlayıp sundu.

2012 yılında Star TV'de Ayşe Özyılmazel'in ayrılmasından sonra türkücü Alişan ile birlikte 'Alişan ile Sevcan' isimli sabah programını sundu.

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarında üslup ve repertuar dersleri verdi. Sevcan Orhan, 2006 yılında bağlama sanatcısı Ümit Yılmaz ile evlendi.

Sevcan Orhan Albümleri şöyle:

1999 - Yağmur Gözyaşım
2000 - Nenni Bebek
2003 - Bir Türküydü Yaşamak
2008 - Adı Aşk
2011 - Zemheriden Ötesi Bahar
2014 - Düşten Gerçeğe

FAİK ÖZTÜRK KİMDİR?

Faik Öztürk, 13 Nisan 1962 tarihinde Elazığ’ın Ağın ilçesinde dünyaya geldi. Faik Öztürk, Astsubay çocuğudur. Çankaya Lisesi'nde okuyan Öztürk, lise ikinci sınıftayken okulu bırakarak, Ankara'daki İstanbul yolunda bir fabrikada tuvaletleri temizleyip yerleri silme işine girdi. Bir buçuk sene sonra, el yazısı çok düzgün diye patron onu muhasebeye aldı.1982'de fabrikanın genel müdür yardımcısı oldu. Balıkesirli bir asker arkadaşının “Bana hurda tren rayı bulabilir misin” sözleri üzerine  1 milyon lira borç bulan Öztürk, rayları, TIR'ların başında Balıkesir'de ki haddehaneye kadar bizzat taşıdı. 6 ay sonra 185 milyon parası oldu.

Faik Öztürk, “Gönül Türküleri” adlı bir de albüm çıkardı. Öztürk, bu albümden elde ettiği geliri şehit ailelerine armağan etti. İkinci albümün gelirini ise kekemelere bağışladı. Aynı zamanda Dünya Bankası finanslı, yurt dışına ihraç işler yapmakta olan Faik Öztürk, Bazı firmaların Türkiye temsilcisi olarak askeriyeye malzeme teminleri de yapmaktadır. Öztürk, Ankara Ticaret Odası’nda 3 dönemdir meclis üyeliği yapmaktadır. Faik Öztürk, 1999 yılından bu yana şarkıcı Safiye Soyman ile beraber yaşamaktadır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)