İBO Show Bu Akşam Kaçmaz! İBO Show program konukları kim?

Star TV'nin Sevilen programı İBO Show yine ekranları patlatacak. İBO Show konukları arasında bu hafta kimler olduğu merak ediliyor. Yediden yetmişe insanların keyifle seyrettiği İBOShow 13 Şubat programındaki konuklar kim olacak? Bu akşam İbo Show’da 90'lar rüzgarı esecek.

Magazin 13.02.2021, 19:52 13.02.2021, 21:29
İBO Show Bu Akşam Kaçmaz! İBO Show program konukları kim?

İbrahim Tatlıses tarafından sunulan İBO Show programında bu akşamki konuklar arasında kimler olduğu merak ediliyor. 90’lar rüzgarının eseceği İbo Show’da bu akşam efsane isimler bir araya gelecek. İbo Show, yeni bölümüyle 13 Şubat Cumartesi akşamı sevenleriyle buluşacak.  İbo Show konukları belli oldu. Peki 13 Şubat 2021 İbo Show konukları kim?

İBO SHOW’DA BU HAFTA KİMLER VAR?

STAR TV de ekranlara gelen İBO Show programında 90’lar rüzgarı esecek. Star tv'de İBO Show da bu hafta doksanlı yılların efsane isimleri bir araya gelerek hoşça vakitler geçirmenizi sağlayacak. İbrahim Tatlıses tarafından sunulan İBO Show programına konuk olarak katılacak sanatçılar şöyle:  Eda Özülkü, Metin Özülkü, Burak Kut, Ferda Anıl Yarkın, Ümit Sayın, Ege ile cumartesi gecesine damgasını vuracak. 

Eda Özülkü kimdir?

2 Haziran 1966 tarihinde İzmit Gölcük’te doğan Eda Özülkü, aslen Mersinlidir. Annesi bir öğretmendir. Eda Özülkü eğitimini İzmit’te, Liseyi İstanbul‘da tamamladı. Marmara Üniversitesi Müzik Bölümü’nden mezun olan Eda Özülkü, aynı üniversitede şan eğitimi üzerine yüksek lisans yaptı. Eda Özülkü, Işık Lisesinde ve Marmara Üniversitesinde Öğretim görevlisi olarak bir süre çalıştı. Bilfen Çamlıca ilköğretim Okullarında da müzik öğretmenliği görevi yapan Özülkü, 1993 yılında albüm çalışmalarına başlamasıyla birlikte öğretim görevini bıraktı.

Eda Özülkü Albümler

Parolayı Söyle – 1993
Dalgacı – 1994
Uçurdum Da Uçurdum – 1995
Al Beni – 1997
Böyle Aşk Olmaz 1999 (Metin Özülkü ile birlikte)
İnce Sızım 2003
Issız Ada 2010 (Metin Özülkü ile birlikte)

Metin Özülkü kimdir?

Celalettin Metin Özülkü,15 Temmuz 1962'de Mersin'de doğdu. Türk müzisyen. Erol Büyükburç ve Edip Akbayram orkestralarında enstrüman çaldı. Yedi yüzün üzerinde şarkı besteleyen Metin Özülkü, Sahte Gülücük adıyla ilk solo albümünü 1982 yılında yayınladı. Ayrıca müzisyen olan Eda Özülkü ile evli olan Metin Özülkü'nün Volkan ve Baran adlı ikiz çocukları vardır.

ALBÜMLERİ

Sahte Gülücük (1982)
Şarkılarla Abdülkadir (1983)
Al Yazmalım, Kar Çiçeğim (1990)
Aşkım İçin (1992)
Aşk Masalı (1997)
Böyle Aşk Olmaz (Eda Özülkü ile) (1999)
Hayat Başladı (2005)
Issız Ada (Eda Özülkü'yle) (2010)

YER ALDIĞI BAZI ALBÜMLER

Gerçekler (Grup Çağrışım Olarak) (1985)
Görmedik Mi (Müzik Yolcuları Olarak) (1989)
2. albüm (Müzik Yolcuları Olarak) (1991)
İşte Biz (Marşandiz olarak) (1994)
Masalcılar - 1 (2004)
41 Kere Maşallah (2006)
O Şarkılar (2003)
Issız Ada (2010)

Burak Kut kimdir?

Burak Kut,1973, İstanbul doğumludur. Türk şarkıcı, besteci, oyuncu ve söz yazarı olan Burak Kut, Çapa Ortaokulu'na gittiği yıllarda okul orkestrasıyla birlikte yaptığı çalışmalarla müzik kariyerine başladı. Ardından Şehremini Lisesi'ne devam eden fakat müzik derslerinin olmaması sebebiyle, ikinci senesinde olmasına rağmen oradan ayrılarak İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'ne devam eden Burak Kut burada flüt ve piyano eğitimi aldıktan sonra Okul korosunun solistliğini üstlendi. Burak Kut,lise yıllarında gerek kendi okulu, gerekse Kabataş Erkek Lisesi adına katıldığı yarışmalarda 3 yıl üst üste birinci oldu.

 Mezuniyeti sonrasında Hakan Peker ile anlaşarak ilk albümünü 29 Nisan 1994'te, "Benimle Oynama / Çılgınım" adıyla çıkaran Burak Kut, Hem müziği, hem de kişiliğiyle bir anda dikkatleri çeken ve Türkiye'nin "Bebetosu" lakabı yakıştırılan sanatçı, milyon barajına yakın bir tiraj elde etti. Ayrıca Avrupa "MTV Local Hero" ödülünü de kazandı.

1995 Ağustos ayında çıkardığı ikinci albümü "Nereden Geldim, Nerelere Gideceğim"e Londra'da çok başarılı bir klip çekerek bu albümle kendini daha da geliştiren Burak Kut, söz ve beste yazmaya ağırlık verdi. "Yaşandı Bitti" adlı parçası New York'ta çekilen klip büyük ses getirdi. 

İzmir, Bursa, CRR, AKM, Lütfi Kırdar'da senfoni orkestralarıyla çeşitli zamanlarda konserler vererek sadece bir pop müzik sanatçısı olmadığını ve başarılı bir tenor olarak güçlü sesi ve yorumuyla opera, müzikal ve tango parçalarını da başarıyla seslendirdiğinigösteren Burak Kut, İzmir Açıkhava Tiyatrosu'da Mehveş Emeç'le birlikte ses getiren bir konser verdi.

Burak Kut  "Notre Dame'ın Kamburu" adlı filmin hem müziğini seslendirdi, hem de seslendirmesini gerçekleştirdi. Aynı projeyi Yunanistan'da yapan ünlü Yunan şarkıcı Sakis Rouvas ile düet yaptı ve Kıbrıs'taki Yeşil Hat'ta birlikte verdikleri konser ile Abdi İpekçi Barış Ödülü'ne layık görüldü. 

FERDA ANIL YARKIN KİMDİR? 

Ferda Anıl Yarkın 1970 doğumludur. Türk Pop müzik sanatçısıdır.

21 Ağustos 1970 yılında İstanbul'da doğan Yarkın İTÜ Türk müziği Devlet Konservatuvarı Keman Bölümü mezunudur. Pop müziğin canlandığı 90’lı yıllarda Üzülme, Sonuna Kadar gibi duygusal parçaları ve sürekli siyah giydiği kıyafetleri ile tanınmış, Unuttum Sanma albümü 1999 depremi dönemine denk geldiği için yeterli ilgiyi görememiş ve 7 sene müziğe ara vermek zorunda kalmıştır. Albüm yapmasa da müzikten kopmayan Yarkın, bu sürede Cengiz Kurtoğlu, İbrahim Tatlıses, Kibariye, Müslüm Gürses gibi sanatçıların albüm çalışmalarına eserleri ile katkı sağladı. Yarkın, 2006'da Ayrılmayalım albümü ile yeniden müzik piyasasında kendini gösterdi. 2007 yılında Şarkı Söylemek Lazım adlı yarışma programında Helin Avşar'ın koçluğunu yaptı. 2009 yılında ise Korolar Çarpışıyor adlı program'da Çanakkale Korosunu yönetti. Metin Özülkü, Eda Özülkü ve Yeşim Salkım ile birlikte "Çılgınlar Kulübü" adlı müzik grubunu oluşturdu. Birlikte sahne alan ve konserler veren 4'lü, 2019 yazında "Aramadın Aylardır" isimli şarkıyı birlikte seslendirerek ilk kliplerini çektiler. Ferda Anıl Yarkın halen stüdyoda sanatçılar için eserler üretmekte, çeşitli mekanlarda sahne almaya ve konserler vermeye de devam etmektedir.

Ümit Sayın kimdir?

26 Nisan 1970'de İzmir'de doğan Ümit Sayın, İlk ve orta öğrenimini İzmir'de tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İktisat Bölümü'nde eğitimine devam etti ve ardından müzik kariyeri için bu bölümü yarıda bıraktı.

1990 yılında Sezen Aksu'nun İzmir'de verdiği bir konser sırasında hayatı değişen Ümit Sayın, daha sonra ünlü sanatçıdan vokalisti olması için teklif aldı. İstanbul'a geldikten sonra bir süre Timur Selçuk'tan klasik gitar eğitimi alan Sayın, Fuat Güner'in stüdyosunda 2 yıl çalıştı ve sanatçı, 1991 yılında ilk bestelerini yapmaya başladı. Harun Kolçak ve Sezen Aksu'ya vokalistlik yapan Ümit Sayın, aynı dönem Deniz Arcak'ı şöhrete kavuşturan "Zehir Ettin" ve "Vurur" adlı parçaların söz ve müziklerini yazdı. 1993 yılında Ajda Pekkan'a vokalistlik yapmaya başladı.

1994-1995 yılları arasında Tarkan'a vokalistlik yaptığı dönemde kendi albüm çalışmalarına başlayan Sayın, 1996 yılında "Hicran" adlı ilk albümünü piyasaya çıkard ve. Albümde yakın arkadaşı olan Ozan Çolakoğlu ile çalıştı.

ÜMİT SAYIN ALBÜMLERİ

  • Hicran
  • Gurbet
  • Gönül Sarayım
  • Gül & Beyaz Gül
  • Caneylom
  • Beni Çağırma
  • Bu Sevginin Eseri
  • Dursun Her şey
  • Eframis
  • Onbeş Kasım

Ege kimdir?

Gerçek adı Levent Ak'tır Türk pop ve Latin müziği sanatçısı Ege, 15 Aralık 1968 tarihinde İzmir'de dünyaya geldi. Müzik ile küçük yaşta tanıştı. Çocukluğunda klavyeli sazlar eğitimini alıp Maria Rita Epik ile tanışan Ege, Müzik macerası, lise yıllarında, üniversiteye hazırlanırken Maria Rıta Epik Müzik Okulunda başladı. İki yıllık bir çalışmanın ardından ilk albümünü 1995 yılında çıkar Ege. Besteleri 9 dile çevrilip seslendirildi. 2017 yılında ilk romanı "İsyan"ı yayımladı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)