İlker Pehriz 'Büyüyoruz' adlı şarkısını çıkardı

İlker Pehriz, beklenen 'Büyüyoruz' şarkısını çıkardı. Vokali ve Akustik gitardaki hakimiyeti ile 20 yıldır sahne hayatına devam eden İlker Pehriz, 90'lı yıllara damga vuran "Şimdi Hayallerdesin" ile karşımıza çıkıyor. Şimdi merak ediliyor, İlker Pehriz kimdir?

Magazin 01.07.2020, 13:29 01.07.2020, 22:23
İlker Pehriz 'Büyüyoruz' adlı şarkısını çıkardı

Başarılı ve sevilen Sanatçılardan İlker Pehriz, Vokali ve Akustik gitardaki hakimiyeti ile 20 yıldır sahne insanı olarak tanınıyor. Sahne hayatına devam eden İlker Pehriz, 2012 yılında yayınladığı 'Bizim Odamız' albümünden sonra her performansında seslendirdiği ve dinleyicileri tarafından cok sevilen 90'lı yıllara damga vuran bir "Cemali" şarkısı olan 'Şimdi Hayallerdesin' ile sevenlerin karşısına çıkıyor. 

Bu haberde İlker Pehriz kimdir, nerelidir gibi merak edilen sorulara cevap bulabileceksiniz?

Sosyal platformlarda akustik düzenlemeleri ile kendinden söz ettiren İlker Pehriz, ara vermeden akustik ve grup performanslarına devam ediyor. Bu arada bir çok grup ve sanatçının klip yönetmeliğini de yapan İlker Pehriz, 22 Mayıs 2020'de single çalışması 'Büyüyoruz'u sevenleriyle buluşturdu. Dinleyicilerinden ve sevenlerinden tam not almayı başaran Pehriz, Youtube'deki Netd Müzik kanalında yayınladığı "Bizim Odamız" adlı şarkısı ile 2 milyon 385 bin izlenme gördü.

Alternatif çok güzel şarklılar, çok güzel projeyle kaybolup gidiyor

Bence günümüz müzik sektörünün iyi ve kötü yanları olduğunu belirterek müzik sektörü hakkında da değerlendirmede bulunan İlker Pehriz, önce vatan haber sitesinde Elif Günay'a verdiği bir röportajında; "Çok daha özgürce müzik yapabilirsin. Kayıtları çok daha pratik bir şekilde çözebilirsin. Kendini ifade edebileceğin sosyal platformlar var. Bunlar iyi yönleri. Kötü yönleri ise dinleyicilerin gerçekten kötü müziğe alışmış olmaları. O yüzden alternatif çok güzel şarklılar, çok güzel projeyle kaybolup gidiyor. "dedi.

İlker Pehriz Kimdir?

1979 yılında Ankara’da dünyaya gelen İlker pehriz, İlkokul, ortaokul ve liseyi Ankara’da bitirdi. Liseyi bitirmesinin ardından üniversite eğitimini terk eden pehriz, Kırıknota isimli bir grup kurdu. Grubun davulcusu Kırşehir’de okuyordu, Pehriz, imtihanlara girerek birlikte inşaat okurken 3 sene boyunca bir çok konser verip, Ankara’da bar sahnelerine çıktılar. Bir müddet sonra Grup dağıldıktan sonra İlker yoluna tek başına devam etme kararı aldı.

2001 yılında TV8 kanalındaki Bülent Ortaçgil, Cem Karaca, Fatih Erkoç, Gürol Ağırbaş gibi başarılı müzisyenin jüri üyeliğini yaptığı “Henüz Duyulmayanlar” beste yarışmasında söz ve müziği kendine ait olan “Hayaller” adlı şarkısı ile Jüri Özel Ödülünü alan Pehriz, 2008 Temmuz ayının ilk haftasında “Şarkıcı Parçası” adlı ilk albümü ve albümün ilk klibi “Hayat”ı yayımladı.

İlker Pehriz’in “Bizim Odamız” isimli ilk albümünde söz,müzik ve düzenlemeleri kendisine ait “Hayat”, “Bizim Odamız”, “Tatlı Rüyalar”, “Uyu”, “Deniz Kızı”, “Penceredeki Çiçek” isimli altı şarkı yer alıyor. Albümde elektro ve akustik gitar kayıtları kendisine ait olup, Davul kayıtlarında Athena grubundan tanınan Turgay Gülaydın, bas gitar kayıtlarında “Doğa İçin Çal” projesinin sahibi Fırat Çavaş yer aldı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
12°
açık