Alexa

Kurşun Dizisinde Savcı Orhan Kimdir?

FOX TV ekranlarında izleyicilerin keyifli ve heyecanlı anlar geçirmesini sağlayan KURŞUN dizi filmi beğeni kazandı. Kurşun dizisi başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Burçin Terzioğlu'nun yer aldığı Kurşun dizisi 1970'leri anlatıyor. Peki, Kurşun dizisinde Savcı karekterini canlandıran Savcı Orhan Atmaca (Engin Altan Düzyatan) kimdir?

Engin Altan Düzyatan ve Burçin Terzioğlu'nun başrollerini paylaştığı KURŞUN dizisi yeni 2. bölüm bu akşam ekranlara geldi. Kurşun dizisinde Savcı Orhan Atmaca (Engin Altan Düzyatan) kimdir? merak ediliyor.

Kurşun dizisi 3 bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Sezonun yeni dizileri arasında olan Kurşun her çarşamba FOX TV’de izleyicilerle buluşuyor. Engin Altan Düzyatan’ın Orhan Atmaca isimli bir savcıyı canlandırdığı dizi konusu ve geniş oyuncu kadrosu ile dikkat çekiyor.

Most Production yapımcılığını üstlendiği Kurşun dizisinin yönetmenliğini Murat Can Oğuz ve Burak Arlıel üstleniyor. 

1970’li yılların adaletsizliğinde İstanbul da adalet arayan Orhan Atmaca isimli bir savcı ile hırslı ve güzel bir gazeteci olan Leyla Devrim’in adaleti temin etmek için birlikte verdikleri mücadeleyi ve aşklarını anlatıyor.Kurşun dizisi. Orhan ve Leyla aşkları ve hırslarıyla 70’lerin renkli mahalle kültürü ve karanlık yer altı dünyasını anlatıyor.

Engin Altan Düzyatan (Savcı Orhan Atmaca) kimdir?

Engin Altan Düzyatan Diriliş Ertuğrul dizisinde hayat verdiği Ertuğrul Gazi karakteri ile çok sevilmiş ve benimsenmiştir. 26 Temmuz 1979 da İzmir Karşıyaka’da dünyaya gelen Düzyatan, 39 yaşındadır. Kendisi gibi oyuncu olan Neslişah Alkoçlar ile 2014 yılından evlidirler. ve Emir Aras isminde bir de oğlu olan Engin Altan Düzyatan doğa fotoğrafçısı olarak da biliniyor.

Engin Altan Düzyatan, Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölüm mezunu olan oyunculuk macerası için İStanbul’a taşındı. Kenter Tiyatrosunda oyuncu olarak çalışan Engin Altan Düzyatan Beymen markasının modeli olarak da çalıştı. 2002 yılında yer aldığı Koçum Benim dizisi ile oyunculuk yeteneği keşfedilen Engin Altan Düzyatan Romantik Komedi ve Anadolu Kartalları filmleri ile çokça tanınmayı başarmıştır. Ayrıca 2010 da 1 Milyon Canlı Para yarışmasında da sunucu olarak yer aldı.

KURŞUN dizi Filminin konusu Nedir?

Savcı Orhan Atmaca adalete sonuna kadar inanan; kimseden korkusu olmayan daha genç ama suçlulara göz açtırmayan bir Cumhuriyet Savcısıdır. İstanbul adalet sarayında göreve başlayan Orhan Atmaca bir millet vekili oğlu olan Serdar Önal tarafından canice öldürülen bir kızın davasına atanıyor. Orhan Atmaca bir çok kez tehdit edilmesine rağmen davanın peşini bırakmıyor ve araştırdıkça işin içinde bir çok iş olduğunu görüyor. Orhan Filiz Ertan cinayetini çözmeye çalışırken başına gelenlerden sonra adaleti gündüz adalat saraylarında arayan Orhan geceleri ise karanlık alemleri aydınlatan bir kabadayı olmak zorunda kalıyor.  Savcı Orhan Atmaca ile gazeteci Leyla Devrim yer altı dünyasına karşı beraber mücadele verecekler ve adaleti sağlamak için canlarını ortaya koyacaklardır. Savcı Orhan makamında sert bir savcı iken sosyal hayatında samimi bir insandır. 

KAPSAMHABER

YORUM EKLE