Maltepe Piazza Avm'de Nihan Akın fırtınası (Nihan Akın Kimdir)

Nihan Akın Maltepe Piazza Avm'de  14 -21 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Alışveriş günlerinde 4 şarkılık mini bir konser verdi. Peki sevilen sanatçı Nihan Akın kimdir, nerelidir?

Magazin 14.06.2021, 23:53 15.06.2021, 00:46
Maltepe Piazza Avm'de Nihan Akın fırtınası (Nihan Akın Kimdir)

Maltepe Piazza Avm'de Nihan Akın fırtına estirdi. Pandemi dolayısıyla uzun zaman evlerinde kalanlar için anlamlı bir etkinlik oldu. 

Sevilen güzel sanatçılardan Nihan Akın, Maltepe Piazza Avm'de  14 -21 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Alışveriş günlerinde 4 şarkılık mini bir konser veren sanatçı, seyircileri şarkılarıyla coşturdu.

Sevenleri ile birlikte fotoğraf çektiren Nihal Akın, etkinlik boyunca güzelliği ile gözleri kamaştırtı. Nihan Akın mini etkinlikte Beste Korkmaz ile de düet yaparak izleyicileri hayran bıkartı.

Nihan Akın ile Beste korkmaz pandemi sürecinde konserlere gidemeyen seyircilere kısa bir konser havası yaşattılar.

Nihan Akın Kimdir?

Son zamanlarda sosyal medyanın ilgi odağında olan Nihan Akın, ilk olarak 2006 yılında yaptığı albüm çalışmasıyla dinleyiciyle buluştu. Albümüne adını veren “Terk-i Diyar” ve “Üzgünüm” (Ben Bir Kez Sevenlerdenim…) şarkılarıyla müzik severlere sesini duyuran Nihan Akın, ilk olarak İstanbul Üniversitesi Türk Müziği bölümüne, daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı MÜZİKOLOJİ bölümüne birincilik derecesiyle girdi. Nihan Akın, mezun olduktan bir süre sonra stüdyo ve sahne vokal çalışmalarına başladı ve İlk albümünü Fuat Güner'in’ prodüktörlüğünde hazırladı. Bu 2006 yılının en iyi çıkış yapan şarkı ve şarkıcısı ödülüne layık görüldü. Televizyonlarda ve radyolarda yer alan bir çok reklam müziğini de seslendiren şarkıcı  Akın, 2009 yılında ‘Başka Biri’ isimli ikinci albümünü çıkardı. Nihan Akın Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuarında öğretmenlikte yapan Nihan Akın, “O Ses Türkiye’’ yarışmasında vokal koçluğu yaptı. Akın, Kurumsal eğlence sektörünün önde gelen guruplarından “Grup Rönesans Orkestrası” bünyesinde solistlik yaptı.

İngilizce, Fransızca , İspanyolca , Portekizce, Yunanca, İtalyanca, Arapça ve Japonca gibi birçok farklı dilde şarkıları ilede dikkat çeken. Türkiye’nin önde gelen müzisyenlerinden oluşan orkestrasıyla yıllardır sayısız bir çok kongre,düğün, özel davet ve şirket organizasyonlarıyla yurt içinde ve yurt dışında konserler veren Nihan AKIN ayrıca Raika, Frankie, Moda Deniz Kulubü ,The Galliard gibi İstanbul’un en gözde mekanlarında da sahne aldı.

2015 yılının Şubat ayında müzik severlerle buluşan “Gel Barışalım Artık” adlı single çalışması Radio ve Club Remix versiyonu olarak DMC tarafından tüm dijital platformlarda satışa sunuldu. Bu çalışma ile birlikte kendi albüm çalışmalarını hızlandıran Nihan Akın aynı zamanda Türkiye’nin bir çok ilinde konserlerine ve sahne çalışmalarını sürdürmektedir.

Haber: Sedat Sarıkaya

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)