Mehmet Aras Kimdir, Nerelidir?

Reklam yıldızı Samsunlu Mehmet Aras, kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Magazin 02.05.2021, 01:12 31.05.2021, 16:21
Mehmet Aras Kimdir, Nerelidir?

Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Mehmet Aras kimdir? son zamanlarda dikkatleri üzerinde toplayan Mehmet aras vatandaşlar tarafından da merak edilmeye başladı. 

'Kurtlar Vadisi Pusu' filmi yanı sıra  'Annem', 'Arka Sokaklar', 'Binbir Gece', 'Yabancı Damat', 'Hırsız Polis" ve 'Sakarya Fırat' dizilerde rol alan ünlü karakter Mehmet Aras yeni projeleri ile de çok konuşulacağa benziyor.

Samsun Doğumlu olan Mehmet Aras, oyunculuk kariyerine çok başarılı diziler ve sinama filmlerini de ekledi. 5 yıl kanada da yaşadıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapan Mehmet Aras, korku filmi  Sr-Ayet 2 filminde başrol oyuncu olarak bulundu. Ayrıca Aras, 'Beyaz Hüzün' ismli flmin proje danışmanlığını yürüttü.

Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Mehmet Aras, özellikle son zamanlarda bütün dikkatleri üzerine çekerken, vatandaşlar Mehmet Aras'ın kim olduğunu da merak etti.

Mehmet Aras Kimdir?

1974 tarihinde samsun'da doğan Mehmet Aras, öğrenim hayatını doğduğu yer Samsun’da tamamladı. Lise sonrası Samsun Şehir Tiyatrolarında oyunculuğa başlayan Mehmet Aras, 2004 yılından sonra televizyonda ki dizilerde yer almaya başladı. Samanyolu Tv. ve ardından birçok filmde rol alarak, televizyon dizilerine başladı. Umut yolcuları, Çile gibi sinema filmlerinde oynayan Mehmet Aras, Kırık Hayatlar, Tuzak, Kolye ve Yeşilçam filmlerinde oynadı. Bunun yanında Ustura Kemal, Arka Sokaklar, Hızsız Polis, Binbir Gece, Kurtlar Vadisi, Muhteşem Yüzyıl gibi birçok dizilerde rol alan Mehmet Aras, 2007’de özel bir tiyatro kurdu. Genellikle Necip Fazıl’ın eserlerine yer veren oyuncu, oyunlarını sergilemek için turnelere çıktı. Tiyatrosunda çocuk oyunları da sergileyen Aras, çocuk oyunlarında Ömer Seyfettin’in eserlerini tercih etti.

Daha çok sert karekterlerin oyuncusu olan Mehmet Aras, psikolog olan Semiha Aras ile evlidir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)