Alexa

Mucize Doktor'da Ali (Taner Ölmez ) kimdir?

Dizi sevenleri Mucize Doktor dizisi ile ekranlara kitleyen Taner Ölmez'in kim olduğu merak ediliyor. Fox TV ekranlarında Mucize Doktor dizisinde rol alan Taner Ölmez, sergilediği başarılı oyunculuğu ile vatandaşında dikkatini çekti. Peki Taner Ölmez kimdir?

Mucize Doktor'da  Ali (Taner Ölmez ) kimdir?

Mucize Doktor dizisi ile ekranlara bağlayan Taner Ölmez kimdir? Cerrahi asistanı, otistik savant Taner Ölmez (Ali) iletişim kurmakta zorlanan Ali’nin çocukken hayatında değer verdiği bir tavşanı, bir de onu her şeyden koruyan abisi vardı. evlatlıktan reddedilen Ali, kimsesiz kalınca Adil Hoca sayesinde hayata tutundu. Abisine doktor olma sözü verdi. Adil Hoca sayesinde tıp fakültesini birincilikle bitirdi.

Ali, asistan olarak girdiği hastanede Dokunduğu her şeye, temas ettiği her yaşama iyilik getirecek. Hastalara sadece şifa değil, umut verecek insanlara. otizmli Ali, kendine tekrar bir aile bulacak ve o koca hastane Ali'nin çevresinde aile olacak.

TANER ÖLMEZ KİMDİR?

9 Ağustos 1986 tarihinde Tunceli’de dünyaya gelen Taner Ölmez, 6 yaşında iken ailesi ile birlikte İstanbul'a göç etti. Eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nde tamamlayan Taner Ölmez, lk oyunculuk deneyimini 2009 yılında rol aldığı Kapalı Çarşı dizisi ile yaşadı. Taner Ölmez; Muhteşem Yüzyıl Kösem, Medcezir, Tatar Ramazan, Çıplak Gerçek, Kayıp Şehir, İstanbul'un Altınları ve Kül ve Ateş dizilerinde rol aldı.

Taner Ölmez, Fox TV ekranlarında Mucize Doktor dizisinde rol alıyor.

Taner Ölmez oyunculuğun yanı sıra pek çok ünlü firmanın reklamlarında da oynadı. Dünyaca ünlü "The O.C." dizisinin uyarlaması olan "Medcezir"de "Mert Serez" karakterini canlandıran Taner Ölmez, Aynı zamanda 2014 yılında "Katil Joe" tiyatro oyununda gösterdiği başarıyla "Afife Jale Tiyatro Ödülü"ne layık görüldü. 

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner325