Alexa

Mucize Doktor dizisi, The Good Doctor’dan uyarlandı

Mucize Doktor dizisi ekranlara bomba gibi düştü. Başrolünde Taner Ölmez’in yer aldığı Mucize Doktor dizisi reyting rekoru kırdı. Savant Sendromu hastalığı olan bir asistan doktorun hayatını ele alan Mucize Doktor dizisinde yakından tanıdığımız oyuncular yer alıyor.

Mucize Doktor dizisi, The Good Doctor’dan uyarlandı

FOX TV'nin yeni dizileri arasında yer alan Mucize Doktor dizisi rekor kırdı. Vatandaşın beğeniyle izlediği Mucize Doktor oyuncuları kimler? olduğu merak ediliyor. Peki Mucize Doktor dizisinin konusu ve oyuncuları nedir? Mucize Doktor'da Savant sendromlu deha bir doktorun hikayesi ilgi çekti.

ABD’de çok izlenen dizi The Good Doctor’dan uyarlanan yapım, savant sendromlu deha Ali’nin, tıp fakültesini birincilikle bitirmesinin ardından asistan cerrah olarak işe başladığı özel bir hastanede yaşadıklarını konu alıyor.

MUCİZE DOKTOR OYUNCULARI KİM?

Taner Ölmez (Ali)

20'lerinin ortasında, cerrahi asistanı, otistik savant. Dahi ama iletişim kurmakta zorlanan Ali'nin çocukken hayatında değer verdiği bir tavşanı, bir de onu her şeyden koruyan abisi vardı. Ali, onu sahiplenen Adil Hoca sayesinde hayata tutundu. Abisine verdiği doktor olma sözünü de Adil Hoca sayesinde tuttu ve tıp fakültesini birincilikle bitirdi.

Onur Tuna (Ferman)

Hastanenin yıldız cerrahı. Adil Hoca tarafından yetiştirilmiş. Ukala ve uzak görünüyor ama aslında bir sırrı bulunuyor.  Aslında duygularını bastıran Ferman Hoca, cerrahlıkta duygusallığa yer olmadığını bilmektedir. Takındığı sert tavır aslında asistanlarının iyiliği içindir. Herkes ona saygı duyar, biraz da ondan çekinir. 

Sinem Ünsal (Nazlı)

Ali’nin ilk ve büyük aşkı. Empati yeteneği yüksek, bu yüzden fazla bağlanabiliyor. Nazlı hastanenin en gelecek vaat eden cerrahi asistanlarından biri. Bağımlılıksa onun en hassas noktasıdır. Güzel ve akıllı bir kız olmasına karşın pek ilişki yaşamadı, hayal kırıklığına uğramaktan korktu, kendini hep korudu. 

Reha Özcan (Adil)

Başhekim, Ali’nin mentoru ve manevi babası. İyi niyetli, babacan bir adam ama fazla korumacı olabiliyor. Otuz seneyi aşan doktorluk kariyerinde sayısız hastayı iyi etmiş bir doktordur. Tıbbın tek bir kanunu olduğuna, onun da hasta olduğuna inanan, idealist bir başhekim.

Mucize Doktor dizisi yeni dizi sezonunun en dikkat çeken dizileri arasında yer aldı. Mucize Doktor, bir Amerikan tıbbi drama televizyon dizisi olan ve geçtiğimiz yılın en popüler dizisi seçilen The Good Doctor adlı diziden uyarlandı.

MUCİZE DOKTOR'un Yapımını MF Yapım, yapımcılığını Faruk Bayhan Üstlendi. yönetmen koltuğunda Yusuf Pirhasan’ın oturuyor. Mucize Doktor dizisi 12 Eylül Perşembe günü FOX TV'de ekrana ekrana geldi. Başrolünü Taner Ölmez’in üstlendiği Mucize Doktor’un oyuncu kadrosunda Onur Tuna, Murat Aygen, Sinem Ünsal, Özge Özder, Hazal Türesan, Bihter Dinçel, Fırat Altunmeşe, Hayal Köseoğlu, Korhan Herduran VE Reha Özcan gibi usta isimler yer alıyor. 
 

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2019, 00:53
YORUM EKLE