Nükhet Duru Kimdir, kaç yaşında ve Nerelidir?

İBO SHOW'un 13 Mart konukları arasında olan Ses sanatçısı Nükhet Duru kimdir? Nükhet Duru, kaç yaşında ve nereli olduğu merak edilirken, hayat hikayesi'de dikkat çekiyor.

Magazin 13.03.2021, 20:27 13.03.2021, 22:26
Nükhet Duru Kimdir, kaç yaşında ve Nerelidir?

Nükhet Duru, Türk halkı tarafından çok sevilen bir sanatçı. Türk Pop Müziği'nin en özel seslerinden birisi olan Nükhet Duru bu akşam İBO SHOW'un konuklarıarasında yer alıyor. Televizyon ekranlarının en güzel eğlence programlarından biri olan İbo Show' programa konuk olacak olan Nükhet Duru merak ediliyor. Peki, Nükhet Duru kimdir, nerelidir, kaç yaşında ve hayat hikayesi nedir?

İBO SHOW'un 13 Mart konukları arasında yer alan pop sanatçısı Nükhet Duru özellikle bir dönemin unutulmaz isimleri arasında yer alıyor.

Nükhet Duru Kimdir?

Türk Pop Müziği sanatçısı Nükhet Duru, 1954 yılında Niğde'nin Bor ilçesinde dünyaya geldi. Henüz 11 yaşındayken annesiyle babasının ayrılması sonrasında felç olan Duru, bir yıl yürüyemedi. Kandilli Kız Lisesi'nde okurken müzikle ilgilenmeye başlayan Duru, güzel sesiyle dikkat çekti. Ajda Pekkan'ı örnek alan sanatçı, 1971 yılında 17 yaşındayken Florya Deniz Kulübü'nde dans müziği orkestrasında solistlik yaparak kariyerine başladı.

Nükhet Duru'nun unutulmaz şarkıları

1974'te ilk 45'lik plağını çıkaran Nükhet Duru: "Aklımda Sen". Ardından Mehmet Teoman ve Cenk Taşkan'la hazırladıkları "Beni Benimle Bırak" ile büyük çıkış yapan güzel sanatçı ilk albümünü 1977'de yayımladı: "Bir Nefes Gibi". 1978'de Modern Folk Üçlüsü ile seslendirdiği " Dostluğa Davet" ile Seul Şarkı Yarışması'nda en iyi icra ödülünü aldı. "Melankoli", "Ben Sana Vurgunum", "Anılar" adlı şarkıları unutulmazlar arasına girdi.

Sanatçı, seksenlerin ikinci yarısında çıkardığı Benim Yolum albümüyle büyük başarı kazandı. Albümde Yeni Türkü'den Selim Atakan'ın ve İlhan Şeşen'in bestelerine ve Murathan Mungan'in sözlerine yer veren Duru, daha sonra Aç Gözünü Adamım adlı bir albüm çıkardı. Nitelik anlamında Benim Yolum kadar olmasa da başarılı olan çalışmadan çıkan Eda-Metin Özülkü imzalı "Yaralım" şarkısı büyük beğeni topladı.

Çeşitli albümler yapan Duru, Sezen Aksu ve Uzay Heparı'yla yaptığı ortaklık sonucu çıkardığı kendi adını taşıyan albümle eski başarılı günlerine geri döndü. Özellikle Yasaksa Yasak ve Uslandım Artık gibi şarkıları çok beğenilen Duru, son olarak Gece Saat On İki adlı albümünü yayınladı.

Müzik kariyerinin yanı sıra renkli kişiliği ve hızlı özel hayatıyla sık sık gündeme gelmiş olan Nükhet Duru, 18 yaşındayken prodüktör Mehmet Teoman ile nişanlandı. Sonra ünlü medya patronu Erol Simavi ile ilişkisi oldu. Doğan Canku'yla olan birlikteliğiyle konuşulan Duru, Dikran Masis'le olan evliliğinden Cem adında bir oğlu da oldu. Duru, daha sonra Masis'ten ayrıldı ve ikinci evliliğini Koç Kültür Sanat Genel Müdürü Özalp Birol'la yaptı. Bu evliliği de 1999 yılında bitti. Yunanlı doktor sevgilisi ile evlenme noktasına gelen ilişkisini de sonlandırdı.

Nükhet Duru, bir güzellik merkezi ile kanser tarama teşhis ve tedavi kliniği açtı.

Nükhet Duru Şarkıları?

Nükhet Duru, en sevilen şarkıları arasında ‘Yaralım, Kazandım, Nerde, Melankoli, Beni Benimle Bırak, Yasaksa Yasak, Gitti De Gitti, Ben Sana Vurgunum, Sevda, Anılar’ isimli parçalar yer almakla birlikte, günümüzde de çeşitli şarkıcılar tarafından yeniden seslendirilmektedir.

Nükhet Duru Albümleri?

30’dan fazla albüme sahip olan Nükhet Duru’nun çıkardığı albümlerinden bazılarının isimleri şöyle: Çek Halatı Gönlüm, Muhteşem İkili, Tam Zamanında, Sevda, Melankoli, Hikayesi Var, Benim Yolum, Aşıksam Ne Farkeder, Durup Dururken, Aman Tanrım, Bana Rağmen’dir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442