Öğretmen Dizisinde oyuncu kadrosu ve konusu nedir?

Fox TV'nin ilk bölümüyle ilgi çeken öğretmen dizisi 2. bölümüyle ekranlara geldi. Öğretmen Dizisi ilk bölümü ardından sert tepkiler aldı. Eleştiri yağmuruna tutulan Öğretmen dizisinin 2. bölümü merak ediliyor. 2. Bölümün ardından 3. bölüm fragmanından sonra yeniden övgü ve eleştiriler gelmeye başlayacaktır?

Magazin 10.03.2020, 21:43 10.03.2020, 22:41
Öğretmen Dizisinde oyuncu kadrosu ve konusu nedir?

Fox TV'nin ilk bölümüyle ekrana damga vuran dizisi Öğretmen eleştirilere muhatap olsa da, çok seyredilen bir dizi film olmaya devam edecek gibi görülüyor.  Dram, gençlik ve psikolojik gerilim türlerine dahil edebileceğimiz; Öğretmen, İlk bölümün ardından sosyal medyayı da adeta ikiye böldü.

ÖĞRETMEN DİZİSİNDE OYUNCU KADROSU NEDİR

Dizinin başrollerini İlker Kaleli, Ceren Moray, Serhat Kılıç, Afra Saraçoğlu, Serkan Keskin ve Şerif Erol paylaşıyor.

Dizide, Ramazan Mert Demir, Efekan Can, Elif Ceren Balıkçı, Ezgi Gör, Can Bartu Aslan, Hasan Şahintürk, Beran Soysal, Hakan Dinçkol, İsmail Karagöz, Cansın Şenel, Doğa Özüm, Bensu Uğur, Özgür Civelek, Göksü Melek Ulucan, Seyit Nizam Yılmaz, Burak Can Aras, Deniz Özgür, Ömer Furkan Eroğlan ve Metehan Parıltı gibi isimler de yer alıyor.

ÖĞRETMEN DİZİSİ KONUSU NEDİR

Hikayenin baş kahramanı olan fizik öğretmeni Akif Erdem; öğrencilerine bir “insanlık dersi” vermek istemektedir. Yalnız Akif Öğretmen; bildiğimiz, alıştığımız öğretmenlerden daha farklı bir ders anlatma yöntemi kullanmaktadır. Akif Erdem, bu son dersi için öncelikle Küçükkapı Lisesi 12A sınıfını rehin alır ve bir bomba kullanarak sınıfı okulun geri kalanından kopartır. Çocuklar ve Akif artık dışarı çıkamayacaklardır… Ve Akif Öğretmen; çocuklara bir soru sorar; “12A sınıfı öğrencisi Rüya Örnek'in ölümüne aranızdan kim sebep olmuştur?” Rehin alınan gençlerin bu durumdan kurtulmalarının tek bir yolu vardır; doğruyu söylemek!

Çocuklara ve hatta tüm ülkeye “iyi insan” olmanın önemini anlatan, empati kurmayı ve düşünmeyi öğreten Akif Öğretmen'i zamanla anlayacak ve çok sevecek olan öğrenciler; yaptıkları yanlışların farkına varıp son derslerini başarıyla tamamlayacaklardır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
16°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur