Özlem Savaş Film-San Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Oldu

Başarılı Oyuncu ve Ses Sanatçısı Özlem Savaş, Film-San Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliğine getirildi.

Magazin 02.08.2021, 23:53 03.08.2021, 01:06
Özlem Savaş Film-San Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Oldu

Özlem Savaş, Film-San Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği’ne getirildi. Oyuncu Levent Aykul'un ani vefatı üzerine yerine Film-San Vakfı'nın Kurucu - Şeref Üyelerinden  Başarılı Oyuncu ve Ses Sanatçısı Özlem Savaş, meslektaşı ve çalışma arkadaşı Levent Aykul'un vefatından dolayı üzüntülerini dile getirdi.

Özlem Savaş, meslektaşı ve çalışma arkadaşı Levent Aykul'un vefatından dolayı çok üzüldüğünü Film-San Vakfı'nın Yönetim Kurulunda Merhum Levent Aykul'dan devraldığı görevi layıkıyla yerine getirmek için özveriyle çalışacağını belirterek, "Herşeyin hakkımızda hayırlısı olmasını diliyorum. Mekanın Cennet Olsun Levent'im" diyerek duygu dolu anlar yaşadı.

FİLM-SAN VAKFI'NIN TARİHÇESİ (NE ZAMAN KURULDU?)

1975’de Hülya Koçyiğit, Murat Soydan, Muazzez Arçay, Sırrı Gültekin, Mengü Yeğin, Enver Burçkin, Faruk Kenç, Ümit Utku, Emel Sayın, Ayla Algan, Şükran Özer Doruk, Nuri Sesigüzel, Erkan Özerman, Faruk Ilgaz, Engin Çağlar  gibi sinema, tiyatro ve müzik dünyasının seçkin isimleri tarafından kurulan FİLM-SAN VAKFI, yaklaşık 9200 e yakın Sanatçı Meslek Kartı üyesi ve 46 yıllık geçmişiyle halen hizmet veren en eski kuruluş olma özelliğini sürdürmektedir. 

FİLM-SAN VAKFI, kurulduğu 1975 yılından bu yana amaçları doğrultusunda başarılı çalışmalara imza atmış, sanat emekçileri için 1978, 1983, 1987, 1995 yıllarında çıkarılan sosyal güvence yasalarıyla 4500 kişiden fazla vakıf üyesi emeklilik hakkına kavuşturulmuştur.

 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)