Sedat Sarıkaya Kimdir?

Ünlü sanatçılar ile internet üzerinden yaptığı röportajlar ile öne çıkan Sedat Sarıkaya, Magazin alanında yaptığı röportajlar ile tanınmaktadır. Peki Sedat Sarıkaya kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Magazin 11.04.2021, 13:09 11.04.2021, 13:49
Sedat Sarıkaya Kimdir?

Sedat Sarıkaya başarılı bir gazeteci ve yazar olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Türkiye'nin önde gelen magazin gazetecilerinden Sedat Sarıkaya, ünlü sanatçılar ile internet üzerinden yaptığı röportajlar ile tanınıyor. Peki, Sedat Sarıkaya kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? Sedat Sarıkaya, magazin röhortajları ile bütün dikkatleri üzerinde topluyor.

Sedat Sarıkaya Kimdir?

Magazin alanında internet üzerinden yaptığı röportajları ile 2021 yılında Hülya Yanıkdağ ve Hevin Cümsen tarafından düzenlenen Altın Kalite Ödüllerinde "En iyi Online Röportaj yazarı" kategorisinde ödül alan Sedat Sarıkaya, magazin gazeteciliği hayatına ilk olarak Murat Kekilli röportajı ile yaptığı röportaj ile başladı. ilk röportajı İstanbul'da Yeniçağrı gazetesinde yayınlanlandı. YeniÇağrı gazetesinde 2 yılı aşkın süredir yazmaya devam eden Sarıkaya, Aslen eskişehirli olup Gebzede yaşamını sürdürüyor. 35 Yaşında olan Sarıkaya, Almanya'da ülkemizi yazdığı yazılar ile temsil etti. Sedat Sarıkaya, Çiğdem Bora'nın sahibi olduğu Avrupalı Bayan Dergisinde ve Avrupalı Bayan Gazetesinde yazarlık yaptı. Halen yazarlık yapmaya devam eeden Sedat Sarıkaya, Dergi sahibi Çigdem Bora tarafından "En İyi Dergi Yazarı ödülü'ne layık görüldü.

Türkiye'de röportajları ile tanınan ve yayınlanan Sedat Sarıkaya'nın İstanbul'da İstanbul Days Guide dergisi, Hatay'da Loca Dergisi, Ankara'da Ses Magazin ve Magazine Life dergisi, Gebze'de Anibal dergisi, Kütahya'da Mac Life dergisi, Antalya'da XL Magazin dergisi, İstanbul'da Damga gazetesi, kendi bastıkları Kocaeli'den Haber Gazetesi, Elazığ'da E-Medya Gazetesi, Karadeniz'de Karadeniz Life dergisi gibi bir çok medya kuruluşu ve Azerbeycan'da Azad medya.az ve bir çok internet medyası röportajlarına yer verildi.

Sayısız ünlü ile röportajları bulunan Sarıkaya, Murat Kekilli, İsmail YK, Tuğba Yurt,Tuğba Özerk, Pamela Spence, Barış Gülay, Irmak Arıcı, Ekin Uzunlar, Aydilge, Gökçe Kırgız, İrem Derici, Gökhan Türkmen, Elif Buse Doğan, Eylem ve daha bir çok ünlü ile internet üzerinden yaptığı röportajları bulunuyor. Çalışma arkadaşları tarafından da uyumlu kişiliği ve kaliteden ödün vermeyişi ile meslektaşlarının arasından ön plana çıkan Sedat Sarıkaya'nın röportajları bir çok dergide kapak sanatçısı olarak yayınlandı. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)