Alexa

Taht Oyunları Nedir? (Game of Thrones)

Dünyayı ekranlara kitleyen Game of Thrones (Taht Oyunları) nedir? Taht Oyunları ilk kez ne zaman çıktı?

Taht Oyunları Nedir? (Game of Thrones)

Televizyon ekranlarında en en çok izlenilen televizyon dizilerinden Game Of Thrones (Taht Oyunları) ekranlara veda etti. 8. sezon ve 10 yıla yakın ekranlarda kalan ardından final yaparak ekranlara veda eden yapım,150 ülkede izlendi. Game of Thrones’un 8’inci sezon 1’inci bölümünü 55 milyon kişi korsan izledi. Yasal yollardan ise 17.4 milyon. 8’inci sezon bölüm başına 55 milyon kişi izledi.

TAHT OYUNLARI NEDİR?

2011 yılının Kasım ayında yayınlanmaya başlayan ve George R. R. Martin’in “Buz ve Ateşin Şarkısı” roman serisinden uyarlanan Taht Oyunları dizisi rekor kırdı. Game of Thrones (Taht Oyunları) George R. R. Martin’ in yazdığı fantastik eserin ilk kitabının adıdır. Asıl adı Buz ve Ateşin Şarkısı ( A Song of Ice And Fire) televizyon dizisine de Game of Thrones adı verildi. Game of Thrones; olağanüstü kadrosu, olağanüstü efektleri ve dünyanın farklı ülkelerinde çekilen sahnelerde harcanan olağanüstü eforla dünya çapında en sevilen dizilerden birisi oldu.

Büyük bölümü Westeros adlı fantastik kıtada geçen olayların anlatıldığı Taht Oyunları ilk kez 1996 yılında 850 sayfalık kitap şeklinde yayımlandı. 1999 şubat ayında "Kralların Çarpışması" isimli kitap iki cilt halinde okuyucuyla buluştu.

Dünyaca ünlü dizi, Game of Thrones (Taht Oyunları), 8 sezon 73 bölümün ardından sona eren, George R.R. Martin'in romanlarından uyarlanan fantezi dizisi Game of Thrones'un yaklaşık 1 saat 20 dk. finali pazar günü son buldu.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2019, 01:04
YORUM EKLE