Alexa

Tuğba Özay'dan film gibi klip

Tuğba Özay, Düzce Gölyaka'da çekilen klip için adeta sinema filmi gibi plato kurulurken, 50 kişilik ekip projede görev aldı.

Tuğba Özay'dan film gibi klip

 Tuğba Özay, çıkardığı son albümün ikinci klibini çekti.

Tuğba Özay, 3. albümü olan Pes Etme'nin  ikinci klibini "İnançsız Aşklar" isimli şarkıya çekti. Düzce Gölyaka'da gerçekleşen çekimlerde sinema filmi gibi plato kuruldu. Klibin yönetmenliğini, Banu Kaptanoğlu Özay'ın yaptığı klip için 50 kişilik ekip kuruldu. 30 saatte çekilen klipte Tuğba Özay beş kostüm giydi. Bestesi Göksel Sönmezocak aranjesi Suat Aydoğan'a ait olan "İnançsız Aşklar" isimli şarkının klibinde Tuğba Özay'a oyuncu Oyuncu Serkan Gürkan eşlik etti. Tuğba Özay kliple ilgili olarak," Senenin en iyi aşk şarkısı geliyor. Görsel olarak da çok etkili sahneler var. Gölyaka'nın muhteşem doğasından faydalanmak Harika görselliklerle dolu, film tadında bir klip çekmemizi sağladı. Banu hanım ve tüm ekibine çok teşekkür ediyorum." dedi.

TUĞBA OZAY KİMDİR?

Tuğba Özay, 10 Şubat 1978, İzmir doğumludur. 1995 Miss Model of the World dünya güzellik yarışmasında ikinci seçildi. Aslen Trabzonludur.  Ödüller kazanmış bir ders kitapları yazarı ve aynı zamanda şair olan babası Trabzon, öğretmen olan annesi Antalya kökenlidir. 

Ortaöğrenimini Fenerbahçe Lisesi'nde yapan ozay, daha sonra Haliç Üniversitesi Konservatuvar ve Tiyatro Bölümüne kaydoldu. Başlangıçta yelkencilik ve yüzme spor dallarına ağırlık verdi.Daha sonra Fenerbahçe voleybol as takımında 5 yıl voleybol oynamıştır. Ayrıca motosiklet tutkusu ile tanınır. 

Mankenliğe 1994'de bir Vakko defilesi ile başlamıştır. Aynı "Sonradan Görmeler" televizyon dizisinde bir yüzme hocası rolü oynamıştır. 

1995'de Miss Model of Turkey seçilmiş, ardından Miss Model of the World yarışmasında ikinci seçilmiştir. Aynı yarışmada en iyi vücutlu model ödülünü de almıştır. 1996'da Paris'te kısa bir modellik kariyerine başlamış ise de, Türkiye'ye dönmüş, ancak yine de aynı yıl Avrupa Yılın Manken-Modeli seçilmiştir. 

1996 sonrası kariyerinin temel taşları şu şekilde sıralanabilir: 

1997'de Mahsun Kırmızıgül ile "Hemşerim" TV dizisinde oynamış, "Aynalı Tahir" TV dizisinde bir yardımcı rol üstlenmştir. 

1998'de bir özel TV kanalında otomobil dünyası temalı bir program sunmuştur. 
1999'de "Çiçek Taksi" TV dizisinde oynamıştır. 
Sonraki yıllarda, "Zehirli Çiçek", "Yapayalnız" ve "Bizim Otel" gibi TV dizilerinde önemli roller almıştır. 
Mehmet Ali Erbil ile Çarkıfelek programını sunması kariyerinde belirleyici bir aşama olmuştur. 
2001 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde en iyi manken-model seçilmiştir. 
Ferhan Şensoy'un sahneye koyduğu "Dün Gece Ormanda Çok Komik Bir şey Oldu" oyunu ile öğrencilik yıllarının aşkı tiyatroya dönüş yapmıştır.

Ağustos 2007 - Ocak 2008 tarihleri arasındaki hapishane günlerinin anılarını Haziran 2008'de "Bedel" adı altında kitaplaştırdı. 2010 yılında ilk albümü Armoni yayınlanmıştır. 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2017, 23:52
YORUM EKLE