'Yalancı Dünya' Ezgi Bıcılı ile Tercüman Olacak

Ezgi Bıcılı, 2020’de Yaz Bitmeden'' şarkısıyla dikkatleri üzerine çekerek müzikseverlerle buluştu. Klipteki rengarenk kostümler, makyajlar, pastalar ve dans şovlar ile merak edilen Ezgi bıcılı kimdir, Nerelidir?

Magazin 30.11.2020, 22:44 30.11.2020, 23:22
'Yalancı Dünya' Ezgi Bıcılı ile Tercüman Olacak

'Yaz Bitmeden' şarkısıyla dikkatleri üzerine çeken genç sanatçı Ezgi Bıcılı; 2020’de yepyeni şarkısıyla müzikseverlerle buluştu. Peki Ezgi Bıcılı kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

'Ezgi Bıcılı''; Sezen Aksu'nun kült olmuş şarkılar listesine adını altın harflerle yazdıran ''Yalancı Dünya'' şarkısını yeniden ve farklı bir şekilde yorumladı. Sözü ve müziği Sezen Aksu'ya ait olan şarkının özgün yeni düzenlemesini ise Can Ercan ve Ateş Berker Öngören tamamladı. 

Küçük yaşlardan beri müzikle iç içe olan ve uzun yıllar piyano öğretmenliği yapan Ezgi Bıcılı, diğer yandan Türk Pop müziğinin en değerli isimlerinden Ajda Pekkan, Ziynet Sali, Ozan Çolakoğlu Orkestrası, İzmir Kent Orkestrası gibi birçok sanatçı ve grup ile de uzun yıllar vokal olarak çalıştı. 

Ezgi Bıcılı, şimdilerde türkçe ve yabancı şarkılardan oluşan geniş sahne repertuvarının yanı sıra sahne performanslarıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. ''Ezgi Bıcılı'', “Yalancı Dünya, tam bu dönemdeki hislerimizin tercümanı olacak bir şarkı. Sözlerdeki isyanı ve başkaldırıyı herkesin benim kadar hissedeceğine inanıyorum, umarım çok seversiniz.'' ifadelerini kullanıyor.

Ezgi Bıcılı Kimdir?

müzisyen anne babanın çocuğu olarak İzmir’de dünyaya gelen Ezgi Bıcılı, küçük yaşlardan beri müzikle iç içe oldu. Güzel Sanatlar Lisesi eğitiminin ardından Gazi Üniversitesi Müzik bölümünden mezun olan Bıcılı, Arkadaşlarıyla kurduğu gruplarda şarkı söyledi, Ankara ve İzmir’de birçok mekanda hem kendi ekibi ile hem başka orkestralarla çalıştı ve uzun yıllar piyano öğretmenliği yaptı.

Ajda Pekkan, Ziynet Sali, Ozan Çolakoğlu Orkestrası, İzmir Kent Orkestrası gibi birçok sanatçı ve gruba vokalistlik yapan genç sanatçı, Geçen yıl Ziynet Sali’nin  teşvikiyle solo kariyerim için çalışmalara başladı ve Ziynet Sali – Gökay Özkan yapımcılığında “Yaz Bitmeden”  şarkısını çıkardı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu