Yavuz Bingöl Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Yavuz Bingöl, ibo show programında konuklar arasındaydı. Yavuz Bingöl şarkılarıyla, türküleriyle coşturdu. Peki Yavuz Bingöl kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Magazin 06.03.2021, 22:37 07.03.2021, 00:08
Yavuz Bingöl Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Yavuz Bingöl İbo Show konukları arasında yerini aldı. Türkücü Yavuz Bingöl, aslen nerelidir? kaç yaşındadır merak ediliyor. Türküleriyle bu akşam İbo show da dikkat çeken Yavuz Bingöl google de en çok aranan isimlerden birisi oldu.

YAVUZ BİNGÖL KİMDİR?

7 Ekim 1964 tarihinde İstanbul'da doan Yavuz Bingöl aslen Kars Sarıkamışlıdır.  Yavuz Bingöl, babasının işi (Öğretmen) dolayısıyla öğrenim hayatını çeşitli illerde devam ettirdi. 1970 yılında Kars Digor'da öğrenim hayatına başlayan Yavuz Bingöl, 1972 yılında Konya Karapınar Kayalı İlkokulu'nda ve İstanbul Halkalı'da aynı sınıfın ikinci dönemini okudu. 1974 yılında Ankara Malazgirt İlkokulu'na geçen Bingöl, 1975'te Mehmet Akif Ortaokulu'nda eğitimine devam etti. Ortaokulu ikinci sınıfta bırakarak ardından Ankara Devlet Konservatuarı Korno-Piyano bölümünebaşladı.

14-15 yaşlarındayken anne babası boşanması ardından 1979 yılı sonunda konservatuardan ayrılan Yavuz Bingöl, bir süre müziğe ara verdikten sonra İzmir'in Gültepe semtindeki evine döndü. Evin geçimine katkıda bulunmak için; balık tutup, denizden midye çıkarıp satmak, su satmak, sigara satmak, inşaatta çalışmak, fırında çalışmak gibi çeşitli işlerde çalışan Bingöl, 1983 yılında İzmir'de yaşadığı dönemlerde yeniden müziğe başladı.

1984 yılında askere giden Bingöl, Erzurum ve Kars orduevlerinde müzikle ilgili çalışarak kendisini geliştirme fırsatı buldu. 1986'da askerden dönmesinin ardından evlendi ve bu evlilkten "Türkü Sinem" adında bir kızı oldu.

1987-1989 yılları arasında İzmir Fuarı'na gelen Huri Sapan, Hakkı Bulut, Belkıs Akkale, Hülya Süer, Bergen, İbrahim Tatlıses, Zekeriya Ünlü ve Müslüm Eren gibi birçok sanatçıya bağlamasıyla eşlik eden Yavuz Bingöl, İzmirli müzisyen arkadaşı Nihat Aydın ile birlikte Grup Umuda Ezgi'yi kurarak yedi yıl protest müzik yaptı.

1995 yılında Grup Umuda Ezgi'den ayrılarak kendi müziğini yaratmak üzere çalışmaya başladı ve "Sen Türkülerini Söyle" adlı ilk albümünü hazırladı. Albüm büyük ilgi gördü. "Baharım Sensin", "Gülen Az", "Sitemdir", "Unutulur Herşey" isimli albümleri ardından Yavuz Bingöl, 1998 yılında "Cumhuriyet", 1999 yılında da "Salkım Hanım'ın Taneleri" adlı filmlerde aldığı rollerle sinemaya da adımını attı. 2008 yılında Yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın Üç Maymun adlı filminde başrol oynadı.

Yavuz Bingöl, 2013 yılında "Karagül" dizisinde Ece Uslu, Mesut Akusta ve Hilal Altınbilek ile başrolleri paylaştı. 1986 yılında ilk evliliğini yaptı, "Türkü Sinem" adında bir kızı oldu. Şimdiye kadar üç kere evlenen Yavuz Bingöl, dördüncü evliliğini şarkıcı Öykü Gürman'la 2015 tarihinde yaptı. Çift 2016 yılında boşandı.

23 Ocak 2015 tarihinde vizyona giren "Aşk Sana Benzer" adlı sinema filminde Yavuz Bingöl, Burak Özçivit, Fahriye Evcen, Selim Bayraktar ile birlikte rol aldı.

2015 yılında Iraklı yönetmen Hiner Saleem'in çektiği ve başrollerde Tuba Büyüküstün, Caner Cindoruk, Hazar Ergüçlü, İnanç Konukçu, Devrim Yakut ve Yavuz Bingöl'ün oynadığı "Dar Elbise" adlı sinema filminde oynadı. Canan Ergüder'de bu filmde bir rol almıştı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)