Yeni Bir Dizi 'Senkron' Başlıyor

Türkiye’nin yeni nesil dijital içerik platformu GAİN, farklı tarzlardaki dizileri ile seyircilerine geniş bir yelpazeden seyir deneyimleri sunmaya devam ediyor. Dizinin yönetmen koltuğunda Özcan Deniz yer alıyor. Peki; Özcan Deniz Kimdir?

Magazin 13.02.2021, 16:41

Suç ve gerilim türündeki yeni dizisi ‘Senkron’ çok yakında başlıyor. Yönetmen koltuğunda Özcan Deniz yer aldığı  ‘Senkron’un ilk fragmanı yayınlandı. Türkiye’nin yeni nesil dijital içerik platformu GAİN, farklı tarzlardaki dizileri ile seyircilerine geniş bir yelpazeden seyir deneyimleri sunmaya devam ediyor.

Şubat ayında da bir çok yeni diziyi izleyicileriyle buluşturmaya hazırlanan GAİN’in suç ve gerilim türündeki yeni dizisi ‘Senkron’un ilk fragmanı önceki gün yayınlandı. Bilim kurgu ekseninde bir seyir keyfi vadeden dizinin yönetmen koltuğunda Özcan Deniz yer alırken, senaryosu da aynı şekilde Deniz’e ait.

Özcan Deniz Kimdir?

9 Mayıs 1972 yılında Ankara'da doğan Özcan Deniz, 5 yaşına kadar Ankara'da yaşadı. 1977 yılında ailesinin Aydın'a taşınmasıyla çocukluğu ve gençliğinin ilk yıllarını Aydın'da geçiren Özcan Deniz'in 4 kardeşi vardır. Eğitimi süresince, kendi yazdığı küçük hikâyeleri oyunlaştırarak arkadaşları ile kurduğu amatör tiyatro topluluğu ile çevre yörelere turneler yapan Deniz, Bu yıllarda müziğe olan yatkınlığını da keşfederek,1985 yılında ilk orkestra çalışmasını yaptı. 1988 yılında İstanbul'a, 1989 yılında ise Almanya'ya giden Özcan Deniz, 1992 yılında ilk albüm çalışmasını yaptı ve “Yine Ağlattın Beni” isimli albümünü piyasaya çıkardı. Aynı yıl Almanya’da Handan Deniz ile evlenenen Deniz, 2002 yılında boşananarak. 1993 yılında yaptığı “Meleğim” adlı albümü ile şöhreti yakaladı.

1994 yılında Türk Sinemasının duayenlerinden Memduh Ün'ün “Ona Sevdiğimi Söyle” adlı filminde oynayarak sinema ile ilk buluşmasını gerçekleştiren sanatçı, 1997 yılında “Yalan Mı” albümü ile müziğe başarılı bir dönüş yaptı. 1999 yılında öyküsünü kendisinin yazdığı “Aşkın Dağlarda Gezer” adlı dizi ile tekrar televizyon izleyicileri ile buluşan Özcan Deniz, 2002 yılında unutulmaz dizi Asmalı Konak ile müzikte yakaladığı başarılı kariyeri oyunculukta da yakaladı ve ününe ün kattı.

2004’te Haziran Gecesi, 2007’de Kader, 2008’de Aşk Yakar, 2010’da Samanayolu, 2012’de Bir Zamanlar Osmanlı”, 2013’de “Karagül” ve 2014’te “Kaderimin Yazıldığı Gün” dizilerinde oyuncu olarak yer aldı. 2008 yılından 2012 yılının Ağustos ayına kadar oyuncu Fahriye Evcen ile birliktelik yaşayan Özcan Deniz,  2011 yapımı romantik sinema filmi Ya Sonra’nın senaristliğini, yönetmenliğini ve başrolünü üstlendi. 2012 yılında 11. albümü olan “Bi' Düşün” ile müzik hayatına devam ederken yönetmenliğini Yeşim Ustaoğlu'nun üstlendiği Araf filminde Mahur karakterini canlandıran Sanatçı Özcan Deniz, Yine yönetmenliğini üstlendiği sinema filmi Evim Sensin ile sevenleriyle buluştu ve birçok dalda ödüle layık görüldü. Senaryosunu, başrolünü ve yönetmenliğini üstlendiği 3. sinema filmi ise Su Ve Ateş, 4. filmi ise “Sevimli Tehlikeli” olan Özcan Deniz, 2016’da Her Şey Aşktan adlı filmde oyuncu olarak yer aldı. Deniz, yine bu yıl başrollerinde Nurgül Yeşilçay ile yer aldığı filmin yönetmenliğini de üstlendi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)