Zahide Yetiş Kimdir, Nerelidir?

İbrahim Tatlıses her cumartesi yayımlanan İbo Show programı ile reyting rekorları kırıyor. Bu akşam İbo Show konukları arasında bulunan Zahide yetiş merak ediliyor. Peki Zahide Yetiş kimdir, nerelidir? Zahide Yetiş daha önce hangi programları sunuyordu?

Magazin 20.03.2021, 20:08
Zahide Yetiş Kimdir, Nerelidir?

Zahide Yetiş kimdir, nerelidir? Zahide Yetiş daha önce hangi programları sundu, şu anda neler yapıyor merak ediliyor. 'İbo Show konukları kim' oldukları izleyicilerin dikkatini çekmeye devam ediyor. Bu akşam  İbo Show konukları arasında bulunan Zahide yetiş ekranların sıcak yüzü ve bir çok programın altında imzası bulunuyor.

Her Cumartesi farklı bir formatla ekrana gelen İbo Show konukları arasında yer alan Zahide yetiş'i bu akşam hep birlikte izleyeceğiz.

Zahide Yetiş Kimdir?

Avusturya – Viyana doğumlu (1979) olan Zahide Yetiş, Lise eğitimini İzmir Özel Fatih Koleji’de tamamladı. 9 Eylül Üniversitesi Satış Yönetimi ve İşletme Bölümü’nden mezun olan Zahide Yetiş, İlk kez bir tiyatro oyunuyla henüz ilkokulda iken tanıştı. Ortaokul ve Lise yıllarında Güzel Konuşma , Şiir Okuma ve Kompozisyon Yarışmalarında birincilikler alan Yetiş, Çocukluk yıllarında TRT’de belgesel seslendirmeleriyle başlayan televizyonculuk hayatı, bu kurumda yetişmesini ve eğitim almasını sağladı.

Reklam Seslendirmeleri yanı sıra Haber Spikeri ve Metin Yazarı olarak ta görev yapan Zahide Yetiş, ‘Kentlerin Dili’ adlı programla Türkiye’yi dolaştı ve 25 şehri yarı belgesel formatta televizyon ekranına taşıdı.  Altı yıl boyunca Türkiye’nin ilk Teknoloji Programı olan ‘İnternet TV’ yi sunan Zahide Yetiş, ‘İnternet Dünyası’ adlı bir gazete köşesi hazırladı. İzmir Fatih Kolejinde Diksiyon Güzel Konuşma ve Artikülasyon dersleri de veren Yetiş, TRT Kurumunda “Genç Gözüyle Tartışma” , “İnternet TV”, “Türk Site”, “Gün Başlıyor”, “Şans Karesi” ve “İzlenimler” gibi kadın, eğitim, kültür, eğlence ve tartışma ve yarışma programlarının sunuculuğunu yaptı.

Kanal D Televizyonunda “Doktorum” adlı Program ile Televizyon tarihinde Sağlık programlarının seyrini değiştiren Zahide Yetiş, 1995 Yılından beri Televizyonda yaptığı programlarda kaliteli ve düzeyli yayınlarla izleyicisine ulaşmaya devam etti. Yetiş, yaptığı programlarla birçok ödül sahibi olmuştur.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)