Alexa

Acun Ilıcalı'dan Bakan Çavuşoğlu Desteği

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Antalya'da düzenlenen NATO Parlamenter Asamblesi 99. Rose-Roth Semineri'nde Fransa'ya verdiği cevaba Acun Ilıcalı'dan destek geldi.

Acun Ilıcalı'dan Bakan Çavuşoğlu Desteği

Televizyon kanalı sahibi ve aynı zamanda sunuculukta yapan Acun Ilıcalı sosyal medyadaki twitter hesabında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na destek vererek, Fransız parlementere hakettiği cevabı verdiğini söyledi.

SİZLER BÖYLE TEPEDEN BAKMAYA DEVAM EDİN

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Antalya'da düzenlenen NATO Parlamenter Asamblesi 99. Rose-Roth Semineri'nde açıklamalarda Fransız parlamenter Sonia Krimi'nin 'PKK terörist değildir ama sizin için böyledir." ifadelerine karşı Çavuşoğlu, 'Soykırım ve tarih konusunda Türkiye'ye ders verebilecek en son ülke Fransa'dır. Çünkü Ruanda'da, Cezayir'de olanları unutmadık. Fransa önce kendi karanlık tarihine baksın, Türkiye'ye ders vermeye kalkmasın. Sizler böyle tepeden bakmaya devam edin, bizde size bu şekilde haddinizi bildirmeye devam edeceğiz. Eski Türkiye yok, hakkettiğiniz cevabı alacaksınız." ifadelerinden sonra Fransız parlementer toplantı salonunu terketmişti.

TV8'in patronu Acun Ilıcalı ise Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Fransız parlamentere sert çıkışına destek vererek,"Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, Fransız parlamentere hak ettiği cevabı vererek bizi gururlandırdı. Teşekkürler Sayın Bakanım." şeklinde cümlelerini twitter adresinden paylaştı.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner325